[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.7

Selekcja twardzieli

Selekcja oddziela chłopców od prawdziwych mężczyzn. Specjalnie dla Men's Health swoje historie opowiedzieli finaliści z ubiegłych lat. Podpowiadamy, jak przygotować się do tej najtrudniejszej gry militarno-przygodowej w Polsce.

fot. Danuta Kups - combat56.pl
Selekcja to ekstremalna gra terenowa przygotowana przez byłych komandosów z 56. Kompanii Specjalnej. Zasady są proste: trzeba wykonać perfekcyjnie lub w najkrótszym czasie wszystkie karkołomne i wyczerpujące zadania sprawnościowe. Tyle teorii. W praktyce udział w tej imprezie to wyzwanie dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje najgłębsze pokłady siły, wytrzymałości oraz... psychiki, bo to ona często siada szybciej niż bicepsy.

Ideą Selekcji, którą wymyślił Piotr Bernabiuk, początkowo nazywaną "Selekcję Żołnierza Polskiego", było stworzenie w MON nowoczesnej metody werbunku do elitarnych jednostek wojskowych. Szefem tej potężnej imprezy od początku jest były komandos, major Arkadiusz Kups.

REKLAMA
Już preselekcja, która bada wydolność i wytrzymałość, z mocą dynamitu obala mit o sile i wytrzymałości wielkich jak schaby mięśni uzyskanych za pomocą sterydów.

Selekcję przetrwają tylko uczestnicy wszechstronnie przygotowani. Przydadzą się stalowe mięśnie, doskonała kondycja i sprawność. Oprócz mięśni będziesz musiał używać szarych komórek do rozwiązywania zagadek logicznych i zapamiętywania ciągów cyfr, a to czasami trudniejsze zadanie niż 10-kilometrowy bieg po rozjeżdżonym gąsienicami czołgu piachu.

Pierwsze sito

Preselekcja. Na dźwięk tego słowa wielu byłych uczestników dostaje gęsiej skórki, bo od dobrego wykonania serii 5 prostych ćwiczeń zależy dalszy udział w imprezie. Organizatorzy sprawdzą w krótkim czasie wydolność i wytrzymałość siłową kilkuset ludzi, czyli najistotniejsze cechy w jednostkach specjalnych.

"Ćwiczenia będą proste zarówno w wykonaniu, jak i w organizacji. Tu nie liczy się technika, tylko ilość powtórzeń w ciągu minuty. Taki zestaw już na początku z mocą dynamitu obala mit o sile i wytrzymałości wielkich jak schaby mięśni uzyskanych za pomocą sterydów i innych nowoczesnych metod treningowych" - mówi major Arkadiusz Kups, szef Selekcji.

Zrób test, który znajdziesz na końcu tego artykułu i sprawdź, czy przejdziesz preselekcję, a jeżeli niewiele Ci do tego brakuje, spróbuj poprawić swój wynik dzięki naszemu programowi treningowemu.

Jak ukończyć Selekcję?

To pytanie zadają sobie wszyscy ci, którzy wysyłają zgłoszenie. Niestety, nie ma jednej odpowiedzi i cudownej recepty, ale to właśnie jest w tej imprezie wspaniałe. Każdy z finalistów ma swoje patenty, a my zebraliśmy wyjątkowe relacje osób, które ukończyły Selekcję.

 
• Michał Binek, pseudonim Mały. Ukończył Selekcję w 2003 roku.

Jestem mocny

Na Selekcję pojechałem jako młody chłopak. Miałem niewiele ponad 18 lat. Wszyscy mówią, że chcą się sprawdzić. Ja po części też chciałem zobaczyć, czy nadaję się do "komandosów", czy jestem twardy. Moim marzeniem od zawsze była służba w jednostkach specjalnych, ale od dziecka powtarzano mi, że nie mam szans ze względu na swój wzrost i jedyne miejsce, gdzie mogę zrobić karierę, to czołg. Chciałem udowodnić wszystkim, że jestem mocny, że coś sobą reprezentuję i jestem w stanie podjąć każde wyzwanie.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 (13)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij