Warszawski Festiwal Rowerowy - święto rowerzystów

Warszawski Festiwal Rowerowy, który odbędzie się 17-18 października w Parku Szczęśliwickim, to jedyna okazja, by stoczyć pojedynek ze zwycięzcą Tour de Pologne i jedyna impreza, na której spotykają się miłośnicy różnych stylów jazdy na rowerze. Dlatego nie może Cię na niej zabraknąć.

fot. Warszawski Festiwal Rowerowy

Pokazy trialowe, Puchar Polski BMX & MTB Freestyle oraz wyścig XC MTB dla amatorów - to jedynie imprezy towarzyszące Warszawskiego Festiwalu Rowerowego, największej imprezy rowerowej w stolicy. Najważniejszymi punktami programu są wydarzenia, które zelektryzują każdego fana jazdy na dwóch kółkach: rywalizacja z Cezarym Zamaną w jeździe pod górę na czas (Uphill Szczęśliwice) oraz wyścig XC MTB dla zawodowców ze światową czołówką.

Warszawski Festiwal Rowerowy to wydarzenie, którego założeniem jest jednoczenie fanów różnych stylów jazdy na rowerze. Dlatego też podczas dwudniowej imprezy (17-18 października 2009 r.) na terenach wokół sztucznego stoku narciarskiego w warszawskim Parku Szczęśliwickim pojawią się przedstawiciele kolarstwa górskiego, trialu i freestyle'u.

Głównym wydarzeniem WFR, organizowanego przez Stowarzyszenie Rowerowe Zielony Szlak oraz agencję marketingu sportowego Sport Evolution, będzie niedzielny wyścig w formule XC MTB, na starcie którego zobaczymy medalistów mistrzostw Europy i świata. Oprócz zawodowców, z trasą XC MTB w osobnym wyścigu będą mogli zmierzyć się także amatorzy. Trasa jest wymagająca, ale bardzo atrakcyjna i widowiskowa.

17 i 18 października warto również odwiedzić Park Szczęśliwicki, by obejrzeć niezwykle efektowne pokazy trialu oraz zawody Pucharu Polski BMX & MTB Freestyle w skateparku.

Na koniec coś dla tych, którzy chcieliby spróbować swych sił w rowerowym pojedynku z profesjonalnym kolarzem. Rękawicę rzuca Wam sam Cezary Zamana, jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych w historii. Cezary czeka na godnego siebie rywala, który pokona go w jeździe na rowerze pod górę na czas. To prawdopodobnie jedyna okazja, by spróbować pokonać zwycięzcę Tour de Pologne!

Men's Health jest patronem medialnym imprezy.

Więcej informacji oraz zapisy do imprezy na www.festiwalrowerowy.com.pl.

MH

REKLAMA