[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Podróże MH: zwiedzaj i pomagaj

Nowy rok zacznij od zrobienia czegoś dla siebie i ... pomóż innym, bo, jak mówią, prawdziwa bezinteresowność zawsze się opłaca. Oto kilka pomysłów na wolontariat zagraniczny podczas wakacji w Sri Lance, Ugandzie, Maroku lub na Teneryfie.

fot. Maciej Dudzik
Za siedmioma plażami, za siedmioma hotelami, w miejscowości Arona na wyspie Teneryfa ma siedzibę niezwykła stacja badawcza. W starym kanaryjskim domu tłoczy się ponad 20 osób, które przybyły tu, by pomóc wielorybom i mieć z tego frajdę. Nie musisz być wcale biologiem, by znaleźć zajęcie. Przez 3 dni w tygodniu będziesz pełnił służbę na statkach do obserwacji wielorybów i delfinów; pozostałe zajmie Ci praca w stacji.

REKLAMA

Oczekuje się tu ludzi z charakterem i pozytywnym nastawieniem, którzy potrafią choćby robić zdjęcia, analizowane później przez naukowców. Ale także specjalistów od marketingu, którzy wiedzą, jak zachęcić ludzi i firmy do wspierania inicjatyw ratujących środowisko naturalne. A również znawców internetu, wiedzących, jak dotrzeć z przesłaniem do milionów. Prawie każdy ma szansę się załapać. Zajęcia oparte są na naukowych podstawach programu ochrony waleni, opracowanego przez Tethys Institute. www.whalenation.org

Zobacz także:

1. Słonie na Sri Lance

Jedni na słoniach jeżdżą, drudzy się nimi zajmują. Do Twoich zadań będzie należało wymycie go, czyszczenie legowiska i podawanie kulek z witaminami. Robota jak robota... www.leoproject.org

2. Biznes w Ugandzie

W Parku Narodowym Bwindi mają dużo zapału, ale brak doświadczenia w biznesie. Jeśli masz o tym blade pojęcie, to podstawy biznesplanów, finansów i marketingu mogą odmienić ich życie. www.responsibletravel.com 

3. Kobiety w Maroku

Cierpią z powodu ubóstwa, analfabetyzmu i bezrobocia. Możesz pomóc, ucząc języka obcego, szkolić w zakładaniu pierwszych biznesów czy zaopiekować się ich dziećmi. www.volunteerhq.org/volunteer-in-morocco

Jak tam dojechać?

Do Maroka łatwo dostać się, łącząc loty tanimi Ryanairem i Wizzairem (przesiadka w Alicante, Mediolanie, Frankfurcie, Barcelonie i Rzymie). Podobnie dolecisz na Wyspy Kanaryjskie (przesiadka w Oslo, Pizie, Mediolanie i Barcelonie-Gironie). Sri Lanka ma całkiem tanie połączenia z Dubaju: wypatruj tanich dolotów tamże linii Emirates. Do Ugandy latają KLM, LOT i wspomniane Emirates.

Zabierz to ze sobą

W Ugandzie przydadzą się najlepiej chroniące repelenty przeciw komarom. Maroko bywa zwodnicze o tej porze roku – berberyjskie wioski w górach potrafią rankiem zaskoczyć chłodem. Weź ciepłą kurtkę i odpowiednie buty.

Tego nie bierz 

Na morskie wypady z bazy na Teneryfie, gdzie smaga Cię woda wymieszana z piaskiem, nie przyda Ci się aparat bez uszczelnienia – lepiej od razu go wyrzucić. Na Sri Lankę nie ma sensu brać wielu ubrań – markowe ciuchy kupisz na bazarze za pół, a nawet ćwierć ceny.

MH 01/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij