[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Podróże MH: zabawy w powietrzu

Dla tych, którzy pokonali już wszystko na ziemi, mamy nowe ambitne wyzwania - skok ze spadochronem, lot balonem, pokazy lotnicze. Sprawdź jak i gdzie przeżyć podniebną przygodę w Polsce, w Niemczech, we Francji i na Węgrzech.

balony fot. shutterstock.com
Pierwszy raz człowiek poleciał balonem już w 1783 roku. Był to balon na ogrzane powietrze – takimi lata się do dziś. Kilka lat później mieliśmy balony w Polsce i zakochaliśmy się w nich do tego stopnia, że byliśmy przed rokiem 1939 potęgą balonową, trzykrotnym z rzędu zdobywcą Pucharu Gordona Benetta, z planami lotów balonem „Gwiazda Polski” w stratosferze!

Pora sprostać tradycji i ruszyć w przestworza. Nie od razu trzeba mierzyć się z Richardem Bransonem – miliarderem z firmy Virgin, który przeleciał Atlantyk, a później Pacyfik, bijąc wszelkie rekordy, przywrócił lotom balonowym romantyzm i przypisał cechy nadzwyczajnej odwagi.

REKLAMA

Najbliższa okazja nadarza się w czasie wiosennej fiesty w Stuttgarcie, gdzie możecie wziąć udział w Stuttgart Linde Open – fascynującym, 24-godzinnym rajdzie balonów. Początek lotu w sobotę wieczorem, 12 maja, ale już kilka dni wcześniej można wziąć udział w organizowanych tu wykładach i szkoleniach: o sztuce pilotażu, o warunkach latania w okolicy, o prognozowanej pogodzie.

Organizatorzy dostarczą uczestnikom gaz, piasek do balastu i wszelkie pozwolenia za jedyne 700 euro. Spokojnie, nie spotka was los Ikara – technologia poszła do przodu i jest bezpiecznie.

Sprawdź koniecznie:

1. Holegballon

Idealny początek przygody znajdziesz pod adresem www.holegballon.com. Węgrzy nauczą was przygotować balon, wypożyczą 4-osobowy i wypuszczą w powietrze niedaleko Budapesztu. A potem odbiorą.

2. The Flying Bulls

Na festynie w Michałkowie 26.05 wystąpi słynna grupa akrobacyjna The Flying Bulls. Nie wezmą Cię na członka załogi, ale nie pożałujesz tego, gdy zobaczysz, co robią w powietrzu. Nieprawdopodobne figury!

3. FlyZone Boogie

25.05 we francuskim Lezignan-Corbieres inauguracja jedynej w Europie strefy spadochronowej z tunelem aerodynamicznym i strefą zrzutu w jednym miejscu. Tak wygląda raj dla miłośników latania.

Jak tam dojechać?

Lotnisko w Michałkowie leży koło Ostrowa Wielkopolskiego. Łatwo tam dojedziesz z Dolnego Śląska, Wielkopolski i Śląska. Lezignan-Corbieres znajduje się na południu Francji przy wjeździe na autostradę A61 – 120 km od lotniska w Montpellier i 180 km od Girony, dokąd lata Ryanair.

A do Budapesztu jest żabi skok, bo latają tam od nas samoloty, jeżdżą pociągi, autobusy, o autostradach przez Austrię nie wspominając.

Zabierz to ze sobą

W balonie przyda się sprzęt fotograficzny z długoogniskowym obiektywem. To jedyne miejsce, z którego możesz fotografować widoki, jakich nie ujrzą inni. Na loty na Węgrzech weź nadajnik GPS – w końcu nie wiadomo, gdzie wylądujesz.

Tego nie bierz 

Wszystkie wyzwania w powietrzu wymagają ubrań wiatroszczelnych i mocnych materiałów, ale do Francji nie musisz brać specjalnego ubrania – wypożyczysz je.

MH 05/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij