[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Podróże MH: wyścig z naturą

W przeciwieństwie do wyścigu szczurów, w wyścigach, które proponujemy, wygrywają wszyscy. Brzmi banalnie, ale jeśli nie zamarzniesz i nie utoniesz, jeśli przeżyjesz – przyznasz nam rację. Pojedź na Grenlandię, do Anglia czy do Włoch i przekonaj się, jak smakują prawdziwe sporty ekstremalne.

kajak fot. niall dunne, shutterstock.com
Strach przed konkurencją i stawianie sobie najmniejszych celów, żeby tylko nie przegrać, to idealna strategia, aby szybko zejść z tego świata. Od jego początków nasi przodkowie na wyścigi łowili zwierzynę, rzucali oszczepami i kto pierwszy uganiali się za dziewczynami.

Dzisiaj, gdy większość z nas siedzi za biurkiem, niewiele już jest takich możliwości. Skorzystaj z jednej z nich i wybierz się na Grenlandię.

Greenland Adventure Race w południowej części wyspy jest wyjątkowym wyścigiem, łączącym maraton po lodowcu szlakiem zimnych strumieni, rajd rowerowy po mocno pofałdowanym terenie i wyścig kajakowy między górami lodowymi.

We wszystkich tych konkurencjach biegniesz z partnerem: musicie się widzieć i słyszeć, musicie się wspierać. Gdy jeden z was odpada, pozostałe drużyny muszą się zgodzić, żeby taki samotny wilk w ogóle mógł skończyć wyścig.

REKLAMA

Ekstremalna zabawa organizowana przez entuzjastów dla entuzjastów, 5 dni nadludzkich wyczynów, 180 km potu i łez (o ile nie zamarzną), a w nich 40 kilometrów kajakiem i 50 kilometrów na górskim rowerze.

Do tego jeszcze, bagatela, 90 kilometrów trekkingu oraz biegu po przewyższeniach sięgających 1000 m – musisz dać radę! Nawet jeśli nie dostaniecie się do finału, już wygraliście.

Spróbuj koniecznie:

1. White Air Festival

Brighton to czyste szaleństwo na plaży. Jeśli jesteś na tyle odjechany, by brać udział w wyścigach na BMX-ach, łodziach motorowych, kitesurfingu, wspinaczkach, parkourach – znajdziesz tam rywali.

2. Regaty Barcolana

Za wpisowe już od 50 euro (najmniejsza łódź) możesz wziąć udział w legendarnych regatach Barcolana koło Triestu. W pierwszych regatach było 51 łodzi, dziś o zwycięstwo walczy 25 tysięcy żeglarzy... Plus Ty?

3. Dragon Boat Festival

W wyścigu w Cambridge może wziąć udział każdy. Trzeba mieć tylko smoczą łódź lub zamustrować się na jedną z 50 osad. „Człowiek nie wie, kiedy umrze; łódź, kiedy się wywróci” – mówi chińska mądrość. Święta prawda!

Jak tam dojechać?

Na Grenlandię najszybciej dostaniesz się z Kopenhagi, skąd latają SAS i Air Greenland. Wewnątrz tego minikontynentu też przede wszystkim poruszamy się drogą powietrzną, głównie helikopterami.

Do pozostałych miejsc łatwo dolecisz tanimi liniami z kilku polskich miast. Na Grenlandii najlepiej spać w namiocie, tak drogie są hotele. W Trieście Starhotel Savoia Excelsior jest na samym nabrzeżu i wygląda, jakby zaraz miał tu się pojawić Bond... James Bond.

Zabierz to ze sobą

Na Grenlandię weź rower górski i kask rowerowy, na White Air swój, cokolwiek to jest, ekstremalny sprzęt, na Triest wystarczy Ci karta kredytowa. Wszędzie przyda się ubiór zatrzymujący ciepło i nieprzepuszczający wiatru, a także dwie zmiany obuwia odpowiedniego do każdej dyscypliny sportu.

Tego nie bierz

Spokojnie, na Grenlandię nie musisz zabierać kajaka i wioseł. Organizatorzy zapewniają też specjalne buty do chodzenia/biegania po lodowcu.

MH 10/11

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij