Podróże MH: wonderful life

Masz dość włóczenia się z plecakiem po Bieszczadach i rozpadającej się chaty na Mazurach? Jeżeli dobrze ulokowałeś oszczędności, odwiedź Majorkę, Francję, Rwandę lub Tajlandię, i spędź czas na bogato - grając w golfa, nurkując czy pływając na kitesurfingu.

pole golfowe shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Chopin pisał o niej: „Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie. Jestem blisko tego, co najpiękniejsze, lepszy jestem”. Majorka – wyspa szczęścia, na którą uwielbia wpadać król Hiszpanii i filmowe gwiazdy, przygotowana jest na spełnienie wielu marzeń.

Oczywiście plaże, a jest ich blisko 100, obok piasku oferują sprzęt do windsurfingu, kitesurfingu i sportów motorowych. Oczywiście gaje oliwne, migdałowe, pomarańczowe, po których można kłusować konno lub odpoczywać po rowerowej wycieczce.

Nurkowanie? Proszę bardzo, wokół są liczne wraki, a jeśli jest Ci za gorąco, możesz się zanurzyć w podwodnym jeziorze. Wieczory nie będą się dłużyły, bo życie nocne na Majorce jest gorące jak flamenco.

Nie szalej całą noc – zachowaj siły na rozrywkę dżentelmenów i wybierz jedno z 19 pól golfowych na naukę lub doskonalenie sportu, bez którego znajomości szef nie da Ci wkrótce podwyżki.

Chopin, mieszkając tu, powiedział jeszcze: „Żyję trochę więcej”. Miał rację. Wejdź na www.wakacjenamajorce.pl

Sprawdź koniecznie:

1. Artystyczny rejs

Podróż z Monte Carlo do Paryża, podczas której przystankami nad Renem i Sekwaną będą galerie artystyczne i muzea. Zobaczysz oryginały największych dzieł i uzupełnisz wiedzę. Wejdź na www.tauck.com

2. Śladami goryli

W Parku Narodowym Volcanoes w Rwandzie możesz wziąć udział w trekkingu w poszukiwaniu goryli. Żyje tu 10 ich rodzin, a każdą z nich może oglądać grupa jedynie 8 osób. Wejdź na www.eyesonafrica.net

3. Tajski raj

Podwodne safari w Morskim Parku Narodowym Similan to 11 dni ostrego nurkowania w dzień i 3 dni nocnego szaleństwa pod wodą rojącą się od ryb i korali. Raj! Wejdź na www.similan-diving-safaris.com

Jak tam dojechać?

Na Majorkę polecisz tanimi liniami z Poznania i Krakowa, czarterowymi z większości dużych miast w Polsce, a najwięcej połączeń – stałych i tanich – złapiesz z lotnisk niemieckich.

Poszukaj tanich czarterów do Tajlandii lub czekaj na okazje w Lufthansie. Do Kigali w Rwandzie polecisz z Warszawy Lufthansą lub z kilku miast Europy KLM czy Turkish Airlines.

Majorka ma bazę noclegową od luksusowych hoteli do agroturystyki w wiekowych rezydencjach i farmach. W Rwandzie wybierz bungalowy tuż przy parku narodowym – odgłosy dżungli to przeżycie.

Zabierz to ze sobą

We wszystkich wycieczkach przydałby się aparat fotograficzny z możliwością zdjęć podwodnych lub osłona podwodna na lustrzankę. Potrzebne też będą środki łagodzące skutki opalania i silne repelenty.

W wycieczce po Francji przydałaby się kamera – widoki zamków i pałaców warte są utrwalenia na przyszłość.

Tego nie bierz

Do Rwandy weź aparat, ale bez lampy błyskowej – nie chcesz chyba wiedzieć, co zrobi goryl po takim zdjęciu? Do Tajlandii nie bierz za dużo odzieży, bo tanie koszulki kupisz na miejscu za grosze.

MH 08/12

Zobacz również:
REKLAMA