Podróże MH: walentynki na bogato

Święty Walenty jest patronem zakochanych, ale jest też opiekunem chorych na epilepsję. Odwiedźcie Włochy, Grecję, Hiszpanię lub Turcję i zamiast trząść się nad każdą złotówką, spędźcie razem najlepsze Walentynki w Waszym życiu.

Wenecja Oleg Znamenskiy, shutterstock.com
fot. Oleg Znamenskiy, shutterstock.com

Gdy zabierzesz ją w ten dzień na kolację ze świecami, słusznie zauważa, że tak powinniście jeść codziennie; gdy zabierzesz ją do Wenecji, zabraknie jej argumentów.

REKLAMA

W tym roku szczęście sprzyja zakochanym, bo 14 lutego trwa już w Wenecji karnawał. W największej sali balowej na świecie, czyli na pl. św. Marka, będziesz mógł wykazać jej, że poznasz ją mimo masek spowijających twarze uczestników święta (w tym celu zapamiętaj jakiś szczegół jej garderoby!).

Wiadomo, że życie to gra masek: te weneckie są najłatwiejsze do zdjęcia. Przy okazji zrzuć więc wszystkie i zdobądź się na prawdziwe lub kolejne wyznanie uczucia, a ona nie zapomni tego do końca życia.

Codziennie możecie uczestniczyć w paradzie masek, a jeśli żadne z Was nie wygra w konkursie na najpiękniejszą, możecie się pocieszyć przytulnym wieczorem w hoteliku.

Gdy już zmęczy Was chaos tańców, koncertów i pochodów, zawsze możecie uciec na drobną Piazzettę, skąd widać przepiękny kościół San Giorgio Maggiore na wyspie San Giorgi lub po prostu błądzić godzinami w gęstwinie uliczek wodnego miasta aż do porannych mgieł.

Pamiętajcie, żeby odpowiadać na pozdrowienia ludzi w maskach skinieniem głowy: nawet zakochani muszą przestrzegać uświęconych zwyczajów.

Zobacz koniecznie:

1. Stambuł

„Żegnaj rozumie, żegnaj” – śpiewają derwisze, oddając się mistycznym tańcom. Może i Wam potrzeba takiego zatracenia? Odwiedźcie bazar z przyprawami, które zaostrzą apetyt na to, by nieprędko zasnąć.

2. Barcelona

Miasto idealne, więc pasuje do idealnego uczucia. Walentynki można tu spędzać na sto sposobów: delektując się drobnymi daniami – tapas, pijąc katalońską cavę czy wreszcie przekonując ją do piłki na meczu Barcy.

3. Santorini

By zobaczyć najbardziej romantyczne zachody słońca, warto raz w życiu tam pojechać. Zakochani codziennie czekają, aż ostatnie promienie dnia znikną w morzu. Później ona zrobi dla Ciebie wszystko.

Jak tam dojechać?

Żeby dostać się na Santorini, najlepiej lecieć Ryanairem z Wrocławia do Chanii na Krecie, skąd popłyniesz wodolotem. Do Wenecji, jeśli nie ma śniegu, najbardziej romantyczna będzie podróż samochodem przez Czechy lub Niemcy, ale do Barcelony i Stambułu trzeba już lecieć (Ryanair z Poznania, Lot i Lufthansa z Warszawy).

W Wenecji polecamy jednogwiazdkowy, ale przytulny, rodzinny hotel Casa Boccassini – 10 minut do mostu Rialto i 15 min do placu św. Marka.

Zabierz to ze sobą

Szczegółowa mapa Wenecji nie pozwoli Wam się zagubić w labiryncie uliczek. Do wszystkich miast przydadzą Ci się minisłowniczki: Włosi niechętnie, Katalończycy nieuważnie, a Grecy słabo mówią po angielsku.

Wszędzie przydadzą się ciepłe kurtki: w Stambule, Barcelonie i Wenecji niemiłosiernie wieje od morza!

Tego nie bierz 

Do Barcelony nie bierz gotówki – Santander nie pobiera prowizji za wypłaty z bankomatów. Do Turcji i Włoch nie bierz zbyt wielu butów: w Wenecji kupisz najpiękniejsze, a w Stambule tańsze.

MH 02/12 

REKLAMA