[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Podróże MH: wakacje z dala od tłumów

Wakacje to także ucieczka od kolegów z pracy, rozmów o polityce i picia w tym samym gronie. Znaleźliśmy dla Ciebie miejsca na Sri Lance, w Maroko, Grecji i Polsce, w których nie spotkasz turystów, poznasz za to prawdziwy lokalny świat i odnajdziesz wewnętrzny spokój i równowagę. 

fot. Maciej Dudzik
Sri Lanka, wysepka nazywana łzą spływającą z Indii, mniej więcej 4 razy mniejsza od Polski, przyciąga turystów głównie rajskimi plażami z falami idealnymi do surfingu oraz niezwykłymi obiektami architektonicznymi. W Negombo panuje spokój, bo turyści wpadają tu tylko na godzinkę, żeby zobaczyć słynny targ rybny. Trzeba być naprawdę wcześnie w małym porcie, by patrzeć, jak z kutrów rybacy wyrzucają na ląd rekiny, ryby młoty i wielkie tuńczyki.

REKLAMA

Tutejsze plaże przyciągają tylko miejscowych. Będziecie wywoływać sensację wśród rozbawionych młodych ludzi, zwłaszcza w czasie pełni księżyca, gdy świętuje największa religia Lanki – buddyzm. Największa na wyspie, ale nie w Negombo, gdzie samych katolickich kościołów jest 20. Tubylcy z dumą nazywają swoje miasto Małym Rzymem. Po obiedzie, gdzie królują ryby, krewetki, homary i kraby z porannego targu, można włączyć się do gry w krykieta – gra się w niego wszędzie, a miejscowi chętnie objaśnią przepisy.

Zobacz koniecznie:

1. Meknes

Kiedyś Meknes był stolicą Maroka, ale dziś turyści oblegają głównie Marrakesz. Proponujemy spacery po starym mieście i wokół murów pałaców królewskich oraz wypad w berberyjskie wioski gór Atlas.

2. Kritsa

Największa wieś na Krecie, położona na zboczu wzgórza, była kiedyś plenerem dla Greka Zorby. Dziś odnajdziecie tam klimat Grecji bez potykania się o turystów, a uliczki są nieprzejezdne dla samochodów.

3. Toruń

Dla samej panoramy toruńskiej, widzianego z lewego brzegu Wisły zespołu staromiejskiego, warto odwiedzić to miasto. Turyści oblegają tu jedynie Dom Kopernika – całą resztę zwiedzisz sam na sam z piernikami.

Jak tam dojechać?

Na Sri Lankę można znaleźć tanie loty w ofercie debiutujących na polskim rynku linii Emirates i Qatar. Negombo leży tuż przy lotnisku Bandaranaike, 20 minut drogi tuk-tukiem, czyli zmotoryzowaną rikszą. Do Meknes dojedziesz świetnie skomunikowanymi tanimi liniami Marrakeszu lub Fezu. W Toruniu hotel Polonia pamięta czasy zaboru pruskiego. Wybudowano go w 1890 roku, ale pierwszym właścicielem był Polak. Dzisiaj odnowiony, stylowy, komfortowy hotel jest ozdobą toruńskiej Starówki.

Zabierz to ze sobą

Na Sri Lankę weź aparat do fotografii podwodnej – wiele ofert nurkowania zapewnia niesamowite widoki. Do Maroka wybierz się z mapą kupioną w Polsce – na miejscu nie do dostania. W Grecji przyda się prawo jazdy – wypożyczenie samochodu pozwoli Ci objechać wyspę dookoła. Wszędzie przyda się kapelusz lub czapka chroniąca przed słońcem.

Tego nie bierz

Na Sri Lankę nie bierz deski surfingowej (jest mnóstwo wypożyczalni) ani zbyt wielu rzeczy do ubrania. Wyspa słynie z ubrań znanych marek, także sportowych, 2 razy tańszych niż u nas.

MH 08/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij