[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Podróże MH: szkoła przetrwania

Czas do szkoły. Dziś kilka edukacyjnych ścieżek dla tych, którzy chcą przetrwać w polskiej dżungli, czyli na bagnach Biebrzy, w dżungli miejskiego życia i w tej najbliższej, czyli w rodzinie. Na początek nauka idzie w las na bliskie spotkanie z wilkami.

wilki fot. shutterstock.com
Dolina Biebrzy to prawdziwa polska dżungla. Albo dorzecze Amazonki, jeśli wolicie. Łosie, sarny, dziki, bobry, wydry i ptaki – mnóstwo ptaków, które obserwują napaleni Japończycy. Zakolami rzeki suną kajakami chętni przygód z całej Europy, ale dla Ciebie mamy inne, poważne zadanie – szkołę tropienia wilka.

Z udziałem doświadczonych przewodników (i najpiękniejszej chyba na świecie przewodniczki) nauczysz się rozpoznawać po tropach nastrój wilka i jego wiek, po odchodach poznasz jego miejsce w stadzie, po plamach moczu zorientujesz się, gdzie ukryły się małe wilczki.

REKLAMA

Dolina Biebrzy to ponad 60 tys. hektarów bagien, meandrów rzek, dzikich ostoi, łąk i krzaczastych wydm, które potrafią skurczyć się do kilku gramów strachu i emocji, gdy w końcu znajdziesz swojego wilka.

Gdy uda Ci się go znaleźć i jeszcze spojrzeć w ślepia, zrozumiesz, że to nie sentymentalna szkółka, „jak zostać Indianinem”. To lekcja pokory i szkoła życia, a wilcze ślepia uczą respektu na wiele lat. Zajrzyj: www.new.biebrza.com

Spróbuj koniecznie:

1. Survival dla ojca i syna

Witamy w szkole przetrwania, gdzie wspólnie nauczycie się, jak złowić rybę, zrobić mąkę z żołędzi, rozpalić ogień i, co najważniejsze, jak te umiejętności wykorzystać w życiu codziennym. www.tooleysurvival.pl

2. Poweraiser

To ekscentrycznie wyglądające kopytka ze stalową sprężyną, które umożliwiają dwumetrowe skoki i bieg ponad 30 km/h! Trudno nie zauważyć faceta, który potrafi to okiełznać. www.acroschool.pl

3. Szkoła wpadania do wody

Chodzenie po górach jest łatwe, ale jak z nich zeskoczyć? Tego nauczą Cię w Walii. To, do czego wskoczysz, możesz obejrzeć z każdej strony, pływając i nurkując, bo skaczemy z klifów do morza. www.tyf.com/coasteering

Jak tam dojechać?

Najbliżej do klifów wybrzeża Walii masz z Bournemouth, dokąd latają tanie linie z Wrocławia. Ale już do niewiele dalej oddalonego Bristolu dolecisz z kilku polskich miast: Gdańska, Poznania, Łodzi, Rzeszowa, Katowic i nowego lotniska Warszawa Modlin.

W Dolinie Biebrzy, niedaleko geograficznego środka Europy, przycupnęło gospodarstwo agroturystyczne Nad Stawem. Oprócz stawu wody tam co niemiara, bo środkiem płynie strumień, a tuż pod nosem jest basen dla tych, którzy po tropieniu wilków chcą trochę cywilizacji.

Zabierz to ze sobą 

Nad Biebrzę weź dobry sprzęt foto, mało kontrastowe lub maskujące ubranie i kurtki oraz najmocniejsze środki przeciw komarom, jakie znajdziesz. Szukanie wilka jest urocze, ale częściej będziesz miał styczność z wściekle dużymi stadami komarów.

Tego nie bierz

Na bagnach i survivalu nie przydadzą się markowe stroje – lepiej wziąć znoszone ciuchy i nauczyć syna oszczędności. Normalne okulary przeciwsłoneczne mogą być niebezpieczne przy nauce Poweraisera i przy skokach z klifów.

MH 10/12

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij