[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Podróże MH: sportowe szaleństwo na łonie natury

Ruszamy w Polskę, szukając wyzwań, które pozwolą nam zmierzyć się z rodzimą przyrodą. To idealny sposób na powrót do formy i poczucie zastrzyku adrenaliny. Sprawdź gdzie na Pomorzu, w Dolinie Baryczy oraz w Beskidzie Niskim oddać się sportowemu szaleństwu.

wspinaczka na drzewo fot. Wojciech Wandzel
Jeżeli nie jesteś zagorzałym, radykalnym ekologiem i nie przykuwasz się do drzew, żeby żaby mogły spokojnie kumkać nad jeziorem, nie masz za wielu okazji do objęcia wierzby czy dębu. A gdybyś tak został aborystą? Brzmi strasznie podejrzanie, ale to właśnie w Polsce odbędą się najbliższe mistrzostwa Europy i świata (World Tree Climbing Championship) we wspinaczce drzewnej.

Możesz przypomnieć sobie wyczyny z młodości, no dobra, wczesnej młodości, startując w aż pięciu dyscyplinach. Praca w koronie przypomni podglądanie dziewcząt na sali gimnastycznej, ratownictwo przygotuje na kłopoty w puszczy, instalacja liny, hm, wyzywające, ale najbardziej zainteresują Cię wspinaczka na czas i wspinaczka po linie, czyli porachunki z mitem Tarzana.

REKLAMA

Każdy normalny facet chciał kiedyś rzucić to wszystko – karierę, pieniądze, dom, kredyty, cywilizację – w cholerę i ruszyć w las. Albo gdziekolwiek. Nie każdy by sobie poradził, nie wszędzie są takie lasy, w jakich mieszkał Tarzan (wiecie: dziewczyna, tropiki, małpy i dużo lian do śmigania).

Może po tych mistrzostwach nie zostaniesz zawodowym aborystą, ale przeżyjesz wyjątkowo trudną przygodę. I zatłuczesz w sobie lęk wysokości, jeżeli na niego cierpisz.

1. Harpagan

Ekstremalny Rajd na Orientację, czyli 100 km pieszo w mniej niż 24 godziny i 200 km rowerem w nie dłużej niż 12 godzin. Wymagana wytrzymałość i odporność psychiczna, ale tytuł Harpagana rekompensuje wysiłek.

2. Rajd Szurkowskiego

Ryszard Szurkowski to legenda naszego kolarstwa szosowego - wielokrotny mistrz Polski i mistrz świata amatorów. Rajd jego imienia w Krośnicy to 32 km po dość płaskim terenie, ale nie myśl, że będzie łatwo.

3. Rajd w Wysowej

Organizatorzy Wiosennego Rajdu Konnego po Beskidzie Niskim dadzą Ci konika, wyżywienie oraz noclegi. Koń doskonale zna tamte pagórkowate tereny, ale od Ciebie będzie wymagał mocnych nerwów i mięśni. Prrr...

Jak tam dojechać?

Do Wysowej wybieramy się samochodem, kierując się na Uście Gorlickie i przejście graniczne ze Słowacją w Koniecznej. Fajne noclegi znajdziesz na www.wysowa-zdrój.pl, gdybyś chciał przedłużyć pobyt. Krośnice w województwie dolnośląskim znajdziesz na trasie między Wrocławiem a Miliczem, więc też najlepiej dojechać autem. Baza rajdu Harpagan znajduje się w Czarnej Wodzie (sama trasa rajdu jest nadal tajemnicą) w powiecie starogardzkim i możesz wykorzystać swoje auto lub PKP.

Zabierz to ze sobą

Zabawy są nieco wyczynowe, więc sam najlepiej wiesz, co powinieneś ze sobą zabrać i jak zadbać o sprzęt.

Tego nie bierz 

Na rajd do Krośnicy nie musisz się ubezpieczać – organizatorzy się tym zajęli – ani zabierać ozdób choinkowych. Tak, tak, bombek – trafiłeś do bombkowej mekki i możesz wrócić do domu z kompletem szklanych ozdób z imionami całej Twojej rodziny. Do Wysowej nie zabieraj wody mineralnej, bo biją tam źródła, ani giczy cielęcej pod siodło, bo gicz to popisówka regionalnej, łemkowskiej kuchni.

MH 04/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij