Podróże MH: polowanie na targi

Kiedyś polowaliśmy na mamuty i bizony, dzisiaj polujemy na nowinki techniczne i dobrą zabawę. Oto nasz przewodnik, jak upolować najnowsze trendy i oryginalne rzeczy, które znajdziesz na targach w Czechach, Niemczech oraz we Francji.

rower Adriano Castelli, shutterstock.com
fot. Adriano Castelli, shutterstock.com

Szwejka wspominamy z kuflem w ręku, a zapominamy, że przez połowę książki jeździł na rowerze. Nikt też nie pamięta, że Škoda zaczynała od produkcji rowerów właśnie.

A już zupełnie w głowie się nie mieści, że wyśmiewani przez nas i lekceważeni Czesi w technice i nowoczesnych technologiach dalece nas wyprzedzają. Wystarczy pojechać na targi rowerowe Bike Brno, największe w tej części Europy, by się o tym przekonać.

Znajdziecie tam nie tylko czeskie firmy (jest ich zresztą kilka razy więcej niż w Polsce) z najnowszymi wynalazkami dla rowerzystów. Specialized, Giant, 4ever, Superior, CTM, Focus, Leader Fox na pewno, jak w poprzednich latach, pokażą swoje nowości i rozwiązania, które powodują drżenie rąk i potliwość u rowerowych maniaków.

Wokół imprezy są tory dla wyścigów rowerowych wszystkich rodzajów i trasy testowe, po których warto przejechać się rowerami elektrycznymi – idealną alternatywą samochodu w mieście.

Dziesiątki tysięcy cyklistów młodych i starych ciągną w listopadzie do Brna, bo czescy producenci rowerów, jak Author czy Duratec, co roku wprowadzają szokujące nas nowinki. Nie bez kozery nasze powiedzenie „złota rączka” ma za naszą południową granicą odpowiednik „czeska”...

Zobacz koniecznie:

1. Targi budowlane Batimat Paryż

Tu można zobaczyć, jak się powinno mieszkać - oszczędnie, nowocześnie, ekologicznie i z klasą. Jeżeli myślisz o stawianiu lub urządzaniu domu, to te targi są najlepszym miejscem do podpatrzenia nowości i trendów.

2. Targi czkolady Chocolart Tybinga

Tu poczujesz smak fabryki czekolady. Targi przyciągają największe firmy z Afryki, Azji, obu Ameryk i Europy. W tym roku gościem specjalnym jest Szwajcaria, więc masz szansę na osłodzenie kursu franka u źródeł.

3. Targi rozrywki Dom Hamburg

Targi rozrywki, gdzie każdy może zamienić się w dziecko. Znajdziesz tam najpiękniejsze nostalgiczne karuzele, jakie widuje się już tylko w filmach, i rollercoastery, które można przeżyć tylko bez wcześniejszego posiłku.

Jak tam dojechać?

Jedynie do Paryża warto polować na tanie loty (Wizzair i Ryanair); na pozostałe targi najłatwiej dostaniesz się samochodem. To może być ostatni moment, żeby pojechać bezpłatnymi polskimi autostradami. Pamiętaj, że o ile w Niemczech nie zapłacisz za przejazd, to w Czechach już tak.

Comsa Brno Palace to świetna lokalizacja na nocleg - odległy jest o spacerek od centrum Brna i lata świetlne od naszego rynku hotelowego. Mimo ekskluzywnego wyglądu i doskonałego jedzenia, cena jest rozsądna.

Zabierz to ze sobą  

Na targi rowerowe weź dokładny opis swojego pojazdu – możesz tam dokupić osprzęt lub sakwy. Do Paryża weź aparat na spacery po targach i dyktafon, żeby na gorąco zapisywać wrażenia – zwykle nie ma czasu i miejsca na sporządzanie notatek.

W Hamburgu przydadzą się rękawiczki i szczelna czapka na rollercoastery, no i dobre leki na żołądek po jazdach.

Tego nie bierz  

Do Brna nie warto brać roweru, chyba że po to, by go tam zostawić – organizatorzy często robią akcje typu Rower dla Afryki.

MH 11/11

REKLAMA