[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Podróże MH: podkręć sobie humor

Kiedy w Polsce robi się zimno i brzydko, najlepiej wyskoczyć na miesiąc-dwa do domu na Kanarach. Wszystkim którzy go jeszcze nie kupili, a którym zimowa depresja daje się we znaki, proponujemy szybkie sposoby na zmianę humoru. Sprawdź wyjątkowe miejsca, które znaleźliśmy dla Ciebie w Indiach, Polsce i Irlandii - tam radość, euforia i relaks goszczą przez cały czas. 

Święto Holi, Indie - ludzie obsypani kolorowym proszkiem fot. shutterstock.com
Przetestuj swój wygląd w innym kolorze skóry – tam, gdzie jak nigdzie na świecie, pożegnanie zimy obchodzi się we wszystkich kolorach tęczy. W Indiach podczas święta Holi, zwanego też świętem kolorów, wszyscy wylegają na ulice, obrzucając się kolorowymi proszkami i tańcząc z radości. Choć święto ma podłoże religijne, nie musisz być wyznawcą hinduizmu, by wziąć w nim udział. Nastrój radości udziela się wszystkim i przypomina nieco ludyczną formę naszego lanego poniedziałku (zanim zaczęto się masakrować workami z wodą).

REKLAMA

Skóry na trwałe nie zmienisz, ale w tych dniach będziesz wyglądał jak postać z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Jeżeli jesteś z partnerką, pamiętaj o obsypaniu jej niebieskim proszkiem (tak by przypominała kamień szlachetny), żółtym (by wyglądała jak apetyczny owoc), w końcu czerwonym (oznacza on nową krew, przynoszącą życie i miłość). Spiesz się: w tym roku pełnia Księżyca w hinduskim miesiącu Phalugun przypada 27 marca.

Spróbuj koniecznie:

1. Naucz się czegoś nowego

Nurkomania.pl ocali Cię od rytualnego wyjazdu na narty. Przez cały rok trwają szkolenia z nurkowania, aż do tego najbardziej ekstremalnego, gdy nad głową masz lodowy sufit. Polecamy krainę podwodnych trabantów.

2. Uspokój duszę

Burrenyoga.com ma w marcu kilka kursów jogi na powietrzu w pięknym otoczeniu irlandzkich wzgórz. Polecamy Anusara Jogę: oprócz duchowego liftingu kładzie silny nacisk na poprawę biodynamiki ciała.

3. Odkryj w sobie nowy talent

Nawet nie podejrzewamy, jak wiele ich mamy. Lucznica.org.pl może odkryć jeden z nich, bo prowadzi kursy projektowania i wykonywania witraży. Kurs jak za starych, dobrych lat: praktyczne zajęcia. Witraże zabierasz.

Jak tam dojechać?  

Święto Holi ma miejsce w praktycznie całych Indiach; wyjątkowo huczne jest w Mumbaiu, a nawet na Goa znajdzie się jego odpowiednik. Najbliżej płaskowyżu Burren będziesz miał z lotniska Shannon (Ryanair z Wrocławia), ale łatwo też dojedziesz z Dublina (wszystkie polskie lotniska Ryanaira). Jadąc na oczyszczenie duszy i ciała na płaskowyż Burren, możesz też oczyścić portfel, zatrzymując się choć na jedną noc w przepięknym nadmorskim hotelu Galway Bay Hotel. Bardzo przytulny mimo wielkości, z ciepłą obsługą witającą kieliszkiem wina.

Zabierz to ze sobą

Na kurs witraży zabierz swoje projekty witraży, nóż do cięcia szkła i narzędzia do rysowania. Na święto Holi przyda się olej kokosowy do wtarcia we włosy, inaczej będziesz miał kłopot z ich umyciem. Ciepłe ubranie do Irlandii będzie jak znalazł do zwiedzania okolicy.

Tego nie bierz

Na święto Holi aparat zabierz tylko wtedy, gdy masz na niego odpowiednią osłonę. Ostatecznie ukryj go w reklamówce, w której dnie zrobisz otwór na obiektyw. Nic tak nie niszczy obiektywów, jak piasek i proszek.

MH 03/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij