[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Podróże MH: ostatnie podrygi lata

Szanujemy uroki polskiej jesieni, ale widzieliśmy je setki razy i znamy na pamięć. Emiraty Arabskie, Wyspy Kanaryjskie, Szwajcaria, Włochy - ruszamy tam gdzie odbywają się wyścigi F1, gdzie jeszcze świeci słońce i gdzie zawsze coś się dzieje!

F1 fot. Philip Lange, 2015, shutterstock.com
Najwyższe budynki, najbardziej luksusowe hotele, najtańsze złoto i najszybsze samochody, a do tego cholernie ciepło – wypad do Abu Dhabi w czasie Grand Prix Formuły 1 to niezła odskocznia od złotej polskiej jesieni. A jeszcze 50 lat temu to miejsce wyglądało jak Władysławowo – stare chatki i łodzie rybackie; dziś to perła Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wszystko tu jest imponujące: meczet szejka Zayeda z 82 kopułami i wpływami wielu kultur wygląda jak z baśni, Ferrari World na wyspie Yas tuż przy mieście to największy na świecie kryty park rozrywki, gdzie Twoje dziecko poczuje się jak kierowca rajdowy.

REKLAMA

Sam wyścig Formuły 1 obejrzycie także na wyspie Yas – kawałku płaskiej pustyni, otoczonej wodami Zatoki Perskiej. Trasa wyścigu rozgrywanego na przełomie dnia i nocy jest podświetlona jak filmowa dekoracja, ale tak właśnie powinien wyglądać finał sezonu! A uszy uspokoicie na koncertach: Armina Van Buurena, Pharrella Williamsa i The Who.

Zobacz koniecznie:

1. Mediolan

W ciepłym klimacie miasta wpadnijcie do otwieranego Muzeum XX wieku. Picasso, Braque, Klee, Kandinsky, Modigliani i De Chirico. Uwaga, to nie marki ubrań – być może jako pierwsi zobaczycie ich nieznane obrazy!

2. Zermatt

W dolinie jeszcze ciepło i panny chodzą w T-shirtach, ale gdy spadnie pierwszy śnieg, wszyscy ruszają w góry na narty lub wycieczki. Polecamy trasę pieszą na Matterhorn – 26 km rozgrzeje was przed zimą.

3. Kanary

Wiemy, że już po sezonie, ale nie wiedzą tego plaże Wysp Kanaryjskich. Wciąż jest tu na tyle ciepło, że spóźnione kąpiele słoneczne uznasz za coś oczywistego. Jest też tu sporo tras rowerowych i miejsc na trekking.

Jak tam dojechać?

Do Abu Dhabi latają linie Emirates, wielokrotnie nagradzane jako najlepsze na świecie (w łazienkach są nawet perfumy dla umilenia lotu) oraz Etihad, a obie często mają promocyjne bilety w ofercie.

Hotel na wyspie Yas pozwoli Ci uniknąć kłopotów z wydostaniem się z niej po imprezie. Do promów jeżdżą co prawda darmowe busy, ale, sorry, to największa impreza sportowa na Bliskim Wschodzie – jest taki tłum, że powrót na stały ląd zabierze wam parę godzin.

Zabierz to ze sobą

Do Zermatt weź naprawdę ciepłe ubranie: jesień w górach to nie to samo, co w mieście. Na Kanarach przyda się prawo jazdy – o tej porze roku pożyczysz samochód za grosze, a naprawdę jest co zwiedzać.W Abu Dhabi przyda się dobry aparat fotograficzny i statyw – poeksperymentuj ze zdjęciami bolidów w ruchu, bo to ulubiony motyw selfies z tego wydarzenia.

Tego nie bierz

Do Mediolanu nie bierz niczego – wszystko kupisz na wyprzedażach. Do Zermatt nie bierz nart, bo jest multum wypożyczalni. Na Kanary nie bierz kremów ochronnych – słońce już tak nie pali.

MH 11/14

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij