[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Podróże MH: luksus w dobrej cenie

Cote d'Azur - Lazurowe wybrzeże. Pobyt tam po sezonie to świetny pomysł. Pogoda nadal trzyma, ceny nareszcie stają się przystępne dla normalnego człowieka, dywizje turystów rozjechały się do domów, a piękno pozostało bez zmian.

Lazurowe wybrzeże, jacht zacumowany w porcie fot. shutterstock.com
Nic lepiej nie opisuje Lazurowego Wybrzeża niż, lekko zmienione, francuskie powiedzenie: „Gdyby nie istniało, należałoby je wymyślić”. Prawie 130-kilometrowy odcinek linii brzegowej francuskiej Riwiery, to, obok Paryża, kwintesencja Francji – jej stylu, piękna, wyrafinowanej kuchni i kultury. Tak, właśnie kultury: od tej masowej, popularnej, po dzieła najwyższej artystycznej próby. Dość powiedzieć, że tylko od 2000 roku na Cote d'Azur nakręcono prawie 140 filmów pełnometrażowych, ponad 200 odcinków TV i około 2000 reklamówek.

REKLAMA

Nieźle, co? Film to oczywiście Cannes i słynna nadmorska promenada La Croisette z Pałacem Filmowym i czerwonym dywanem podczas festiwalu, ale w zasadzie w każdym miasteczku natkniecie się na sztukę przez duże S. Matisse, Renoir, Picasso, Miro, Braque to tylko niektórzy z wielkich, których twórczość związana była z tą częścią Prowansji i wszędzie traficie na ich ślady. Nie zwlekajcie - piękno na Was czeka.

Zobacz koniecznie:

1. Grasse

Światowa stolica perfum, która z rzemiosła zrobiła sztukę. W Muzeum Perfumerii rozbudzicie zmysły, a perfumy, które własnoręcznie dla niej przygotujesz, zrobią wrażenie na jej przyjaciółkach. www.grasse.fr

2. Cagnes-Sur-Mer

Tu w średniowiecznym miasteczku rządzi Renoir, który spędził w nim ostatnie 12 lat życia. Oglądanie pejzaży w miejscach, gdzie były malowane, pozwala zrozumieć, czym różni się sztuka od zdjęcia smartfonem.

3. Nicea

Drugie miejsce we Francji w ilości muzeów i galerii sztuki. W dodatku w większości z bezpłatnym wejściem. Ci, którzy kochają sztukę życia, ucieszą się, że Nicea posiada własny znak AOC i jej kuchnia jest niepowtarzalna.

Jak tam dojechać?

Z Warszawy latają tanie loty do Marsylii (tam bez problemu znajdziesz pociąg lub autobus na Lazurowe Wybrzeże), a z Berlina do Nicei. Z wielu dużych miast w Polsce są też tanie loty do Paryża. Jeżeli zrobisz wcześniej rezerwację na szybki pociąg TGV - takie nasze Pendolino, tyle że jeżdżące - to w 3,5 godziny przejedziesz prawie 900 kilometrów, i to w bardzo przystępnej cenie. Bilety na TGV możesz sprawdzić na www.voyages-sncf.com.

Zabierz to ze sobą

Dobry przewodnik po Prowansji i Lazurowym Wybrzeżu - nawet w najmniejszych miasteczkach są atrakcje, które łatwo przegapić. Aparat fotograficzny, choć żaden nie odda tego słonecznego światła i zapachu lawendy z rozmarynem, z których Prowansja słynie. Weź też kartę kredytową, bo w wielu hotelach traktują ją jako zabezpieczenie przy zameldowaniu się.

Tego nie bierz

Nie zabieraj ulubionych oliwek do podgryzania, owoców morza, ryb, różowego wina, tapenad do kanapek, melonów, pomidorów i co tam jeszcze zabierasz w podróż. Tam wszystko znajdziesz.

MH 10/2014

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij