[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Podróże MH: ekscytujący posiłek

Gdyby ludzie mogli jadać w tych restauracjach na co dzień, nikt nie myślałby o strajku głodowym. Zgłodniałeś? Odwiedź te niecodzienne restauracje na Malediwach, w Finlandii, Holandii oraz... Polsce. Z wrażenia zapomnisz, co jadłeś, ale samych restauracji nie zapomnisz nigdy.

Restauracja pod wodą, przeszklone ściany fot. Alexey Potov
Kiedyś dreszczyk emocji wywoływała restauracja meksykańska, później wszyscy gnali do sushi jak do opery. Dziś niezłe sushi można zjeść w Dzierżoniowie, na meksykańskie żarcie chodzą dzieciaki i żeby zrobić na niej wrażenie, musisz ruszyć głową. Bo choćby znalezienie się na szczycie najbardziej ekscytujących restauracji wymaga zejścia pod wodę. 5 metrów pod poziomem morza, na Malediwach – pod szklaną taflą, która oddziela stoliki od pływających rekinów i raf koralowych – możesz zjeść lunch w restauracji Ithaa Undersea hotelu Conrad.

REKLAMA

Menu nie jest powalające, w przeciwieństwie do Oceanu Indyjskiego, ale wyrafinowane jak kolory milionów żyjątek zaglądających Ci do talerza. Tu dań się nie wybiera: do głównego dania obiadowego przygotuj portfel na dodatkowego szampana – bąbelki śmigające ku powierzchni bardzo dobrze się tu komponują. Wielu gości przeciąga siedmiodaniowy obiad aż do zmroku, więc pamiętaj, że o wolny stolik musisz powalczyć 2 tygodnie wcześniej.

Odwiedź koniecznie:

1. Dzień restauracji

W 200 fińskich miastach na jeden dzień powstaje ponad 1500 restauracji. To prawdziwy karnawał smaków, a knajpki na godziny otwierają zapaleni amatorzy i artyści sztuki kulinarnej. Najbliższy termin to 17 maja.

2. Dinner In The Sky

Niebo w gębie - dosłownie, bo dania czekają na specjalnej platformie zawieszonej 50 m nad ziemią. 24 i 25 maja możesz poszybować kulinarnie w Łodzi, a 5 i 6 lipca w stolicy, rezerwując e-mailem: dits@free-time.pl.

3. De Kas

W amsterdamskiej szklarni panują smaki śródziemnomorskie i warzywa Niderlandów. Dla ryzykantów przewidziano wizytę na zapleczu restauracji i zdanie się na łaskę szefa. Spokojnie, zdobył chyba wszystkie nagrody...

Jak tam dojechać?

Do Amsterdamu z łatwością dojedziesz samochodem, ale jeśli ma to być wypad tylko na obiad, poszukaj tanich lotów do kilku okolicznych miast. Najlepszy dojazd jest z Eindhoven. Do Finlandii dolecisz Finnairem lub LOT-em; na Malediwy, jeśli to nie cel wczasów, szukaj czarterów. Unikaj wtedy dużych hoteli: jest tam mnóstwo tanich domów na plaży lub domków na palach zawieszonych nad wodą, jak choćby urocze Reethi Beach Resort.

Zabierz to ze sobą

Maj jest ciepły u nas, do Finlandii weź ciepłe ubranie. Na Malediwy obowiązkowo weź kamerę – tamtejsze plaże to kopia plaż w raju. Na imprezę z Dinner in the Sky do aparatu lub kamery kup specjalny pasek – nic nie przeżyje upadku z 50 m.

Tego nie bierz

Odradź partnerce szpilki na Dinner in the Sky: lepiej nie myśleć, co zrobią, spadając. Nie zabieraj zbyt wielu ubrań na Malediwy, bo wrócisz w tanich koszulach i T-shirtach we wszystkich kolorach tęczy. Cooo? To już niemodne? Aha, suchy prowiant zostaw w domu.

MH 05/2014

Produkty z kategorii: kamery i akcesoria znajdziesz w sekcji MH Zakupy: kamery cyfrowe akcesoria

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij