[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Podróże MH: aż strach się bać

Dziś propozycje podróży szlakiem różnych postaci strachu, które zburzą jej błogie poczucie bezpieczeństwa. Odwiedź Litwę, Islandię, Meksyk i Boliwię, aby zobaczyła, kto tak naprawdę jej to bezpieczeństwo zapewnia. Aby rozwiać wątpliwości, otocz ją swym męskiem ramieniem.

fot. shutterstock.com
Podsuwamy dziś pomysły, jak ją i siebie przerazić Nieznanym. Będziecie świadkami i ofiarami typowych dla grozy podniecenia, skurczów mięśni, napięcia, dreszczy, wzdrygania, mrowienia, znieruchomienia, paraliżu i mimowolnie będziecie chcieli krzyczeć.

W najwyżej na świecie położonej stolicy – La Paz w Boliwii – zapraszamy na Targ Wiedźm, gdzie przenikają się magia, stare wierzenia i wieczne lęki. Oprócz żabich oczu, amuletów ratujących duszę, figurek do zaklęć i mikstur na wszystko (głównie na potencję), dostaniesz tu widoczne na zdjęciu suszone płody lam. Sorry, nie wiemy, do czego.

REKLAMA

Wiemy za to, skąd się wzięły mumie z Guanajuato. W tym meksykańskim miasteczku wybuchła w 1833 roku epidemia cholery i ludzi grzebano czasem tak szybko, że wielu było jeszcze żywych. Ciała odkopywano w 1865 i w 1958 r. i okazało się, że gleba część z nich zmumifikowała. Wiem, że wiele mumii w życiu widzieliście, ale te mają nazwiska, choćby ta Ignacia Aguilar, która po zagrzebaniu ugryzła się w rękę. Auuć!

Zobacz także:

1. Muzeum mumii – Guanajuato

Gdy oglądamy dobry horror, realizm monstrum jest tak przytłaczający, że jego istnienie uznajemy za pewne. Tutaj horror mumii jest tak przytłaczający, że tłumaczymy sobie – wszystko to nam się przyśniło.

2. Muzeum penisów – Reykjavik

To może być wizyta grozy bardziej dla Ciebie niż dla niej. Pamiętaj, że emocje nie są zależne od wiary w istnienie rzeczy, które nas poruszają. Tak staraj się tłumaczyć, gdy zbyt długo przystanie przy jakimś eksponacie.

3. Grutas Park – Druskienniki

Wizyta w skansenie komunizmu i modelu gułagu może mieć charakter terapeutyczny, ale także praktyczny. W końcu nie wiadomo jak, kiedy i gdzie skończy się ekspansja Putinowskiego imperium. Zapytaj o drogi ucieczki.

Jak tam dojechać?

Do La Paz z Polski nie tak łatwo dolecieć. Dobre połączenia są dopiero z Berlina, jeszcze lepsze z Amsterdamu (KLM, Air France, Lufthansa), ale z przesiadkami, i to dwiema (Bogota lub Lima). Do Meksyku można lecieć czarterem lub tanimi liniami Jetair z Brukseli, dokąd latają tanie linie. Do Reykjaviku najlepszą bazą też będzie Berlin i częste promocje linii AirBerlin. Z Warszawy lata Finnair (ale przesiadka w Helsinkach) lub SAS (z przerwą w Kopenhadze).

Zabierz to ze sobą

Na Litwę weź duży plecak, żeby powłóczyć się po wsiach i nakupić rzeczy, jakich u nas już prawie nie ma: świetne pieczywo, wędliny, sery, wędzone ryby. W Meksyku i Boliwii przyda się pas ukrywający pieniądze lub bezpieczny portfel.

Tego nie bierz 

Nie szukaj waluty islandzkiej – lepiej wziąć trochę euro i kartę bankomatową, którą zapłacisz wszędzie. Nie warto w Boliwii ani Meksyku szpanować aparatem fotografi cznym; jeśli musisz go wziąć, zainwestuj w bezpieczną torbę.

 MH 04/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij