Niesamowite wyniki testów Cristiano Ronaldo w Juventusie

Jak wino? Im starszy, tym lepszy? Portugalczyk przeszedł testy medyczne w Juventusie Turyn, a wyniki raz jeszcze udowodniły, że CR7 to sportowiec kompletny.

Cristiano Ronaldo Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com
Marco Iacobucci EPP / Shutterstock.com

Na krótko przed zakończeniem Mistrzostw Świata w Rosji świat obiegła wiadomość o przenosinach Cristiano Ronaldo do Włoch. 33-letni piłkarz podpisał bowiem kontrakt z Juve, które za obecność gwiazdora w ekipie Bianconerich wyłożyło na stół równe 117 milionów euro. CR7 ma być dla ekipy mistrza Włoch brakującym elementem układanki. Bronią, która pomoże "Starej Damie" sięgnąć po upragnione trofeum Ligi Mistrzów. 

W poniedziałek CR7 przeszedł w Turynie oficjalne testy medyczne. Badania wykazały, że 33-letni piłkarz pozostaje w doskonałej formie fizycznej, a jego wiek biologiczny oceniono na... 20 lat. Co więcej, inne parametry pokazują, że Cristiano nadal pozostaje poza zasięgiem innych graczy - nawet jeśli chodzi o ścisłą czołówkę. Dane nie pozostawiają złudzeń:

- Jego procent tkanki tłuszczowej to 7% (u profesjonalnych piłkarzy średnio 10-11%)

- Całkowity procent masy mięśniowej to 50% (średnio 46% u reszty)

- Jego najszybszy sprint osiągnięty na mundialu (rekordowy, w meczu z Hiszpanią) to 33,98 km/h. Tak, to więcej od innej gwiazdy tegorocznych Mistrzostw, 20-letniego Kyliana Mbappe.

 

 

Wszystko wskazuje więc na to, że przed nami jeszcze wiele piłkarskich spektakli z Cristiano Ronaldo w roli głównej. Zmiana klubowych barw nie zmieniła nic w jego podejściu do pracy i rywalizacji. Sam zainteresowany zapowiada, że interesuje go wyłącznie walka o kolejne tytuły w nowym klubie. Wielki szacun.

Zobacz też: Cristiano Ronaldo: liczy się praca i determinacja

 

 

Zobacz również:
REKLAMA