[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Najlepsze kurorty narciarskie w Niemczech

Wyjazd na narty to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu – zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na stokach. Wybierając kierunek naszej narciarskiej przygody, warto rozważyć podróż do Niemiec.

Narty w Niemczech

Planując wyjazd na narty, zwracamy zazwyczaj uwagę na kilka czynników. Po pierwsze na położenie geograficzne kurortu oraz cenę pobytu. Z racji tego, że Niemcy leżą zaraz za naszą zachodnią granicą, dojazd na tamtejsze stoki nie jest czasochłonny, uciążliwy ani kosztowny.

Pobyt w hotelu można z kolei zarezerwować wcześniej i uzyskać tym samym atrakcyjną zniżkę. Po drugie zapoznajemy się ze stanem, ilością i urozmaiceniem tras zjazdowych. Na narty często bowiem wybieramy się z grupą znajomych lub rodziną, a nie wszyscy są doświadczonymi narciarzami. Niemalże każdy niemiecki ośrodek narciarski posiada jednak trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności oraz działające przy nich szkółki.

Każdy znajdzie zatem coś dla siebie. Po trzecie pod lupę bierzemy atrakcje dla dzieci, jeśli planujemy wyjechać z nimi. Na szczęście ośrodki w Niemczech to nie tylko doskonałe trasy narciarskie – to także tory saneczkowe, lodowiska oraz zabawy dla najmłodszych.

 

Kierunek Bawaria

Jednym z najbardziej popularnych i cenionych ośrodków narciarskich w Niemczech jest położony w Alpach Bawarskich Garmisch-Partenkirchen (zwany GA-PA), dysponujący ponad 50 kilometrami tras. Każdego roku odbywają się tu zawody Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich oraz zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim (trasa zjazdowa – Kandahar).

GA-PA to idealne miejsce zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i osób, które dopiero chcą nauczyć się jeździć lub podszkolić swoje umiejętności. Ośrodek posiada bowiem trasy o różnym stopniu trudności. Początkujący narciarze mogą spróbować sił na niemalże płaskiej części stoku Schneeferner, a bardziej doświadczeni – na oznaczonych na czerwono trasach Weisses Tall, Sonnenkar oraz Neue Welt. W GA-PA działa także szkółka narciarska z obsługą w języku polskim.

W Garmisch-Partenkirchen znajduje się ponadto początkowa stacja kolejki zębatej prowadzącej na najwyższy szczyt Niemiec – Zugspitze (2962 m n.p.m.), z którego przez siedem miesięcy w roku korzystają narciarze i snowboardziści, gdyż tak długo utrzymuje się tu śnieg utrzymuje. Amatorzy freestyle’u przyjeżdżają natomiast do parku Terrain Park-Zugspitze, w którym znajdują się trasy saneczkowe oraz najwyżej położona zimowa plaża w Niemczech.

Na terenie górnej Bawarii funkcjonuje karnet „Alpen Plus”, który umożliwia jazdę po stokach czterech sąsiadujących ze sobą terenów narciarskich: Wallberg (790-1580 m n.p.m.), Spitzingsee-Tegernsee (980-1580 m n.p.m.), Skiparadies Suderfeld (850-1563 m n.p.m.) oraz Brauneck-Wegscheid (700-1712 m n.p.m.). Daje to łącznie do 89 kilometrów tras połączonych 43 wyciągami.

 

Region Allgäu

Doskonałe miejsce na wypad na narty stanowi także region Allgäu. To największy teren narciarski w Niemczech, w którym znajduje się olbrzymia liczba stoków. Dobrym przykładem jest Oberstaufen – nie bez powodu nazywany biegową stolicą Niemiec. Dysponuje on bowiem aż 100 kilometrami doskonale przygotowanych tras.

Najpopularniejszą z nich jest droga ciągnąca się przez 50 kilometry między Alpsee a Waldsee. Można podziwiać z niej widoki na łańcuch górski Nagelfluhkette i Bregenzer Wald. W regionie Allgäu położony jest również Sankt Englmar, którego 2 kilometry tras narciarskich, 13 wyciągów, 4 tory saneczkowe i 53 kilometry tras biegowych przyciągają każdego roku miłośników sportów zimowych. Wartymi uwagi są także ośrodki Breitenberg-Hochalpe, Alpspitz Nesselwang, Grasgehren, Fischen i Oy-Mittelberg. Można tu uprawiać narciarstwo zjazdowe i biegowe oraz łyżwiarstwo.

Winterberg Skiliftkarussell i hale narciarskie

Wybierając się na narty do Niemiec, warto odwiedzić również położony w Sauerland Winterberg Skiliftkarussell. Dzięki pracy armatek śnieżnych przez blisko 100 dni w roku panują tam doskonałe warunki narciarskie. Ośrodek polecany jest przede wszystkim początkującym narciarzom. Na stokach można szaleć także nocą, są one bowiem doskonale oświetlone. Niedaleko Winterberg Skiliftkarussell, w Züschen, istnieje możliwość skorzystania ze snowtubingu (jazdy po specjalnie wytyczonym torze w wielkim dmuchanym pontonie) oraz oddanie się saneczkarstwu.

Niemcy posiadają także bardzo ciekawą ofertę krytych hal narciarskich. Najbardziej popularną z nich jest Alpincenter Bottrop. Ten najdłuższy na świecie kryty stok liczy ponad 640 metrów.W hali znajdują sięstoki dla narciarzy początkujących, zaawansowanych oraz snowpark.

Niemieckie ośrodki narciarskie posiadają doskonale przygotowane trasy zjazdowe oraz biegowe. Piękne widoki, atrakcje dla dzieci i miłośników innych sportów zimowych sprawiają natomiast, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Warto skorzystać zatem z oferty naszych zachodnich sąsiadów i spróbować szaleństw na niemieckich stokach, jak również zwiedzić bogate w atrakcje niemieckie miasta. Informacje o zabytkach i atrakcjach turystycznych znaleźć można na stronie www.germany.travel.

Produkty z kategorii: kurtki narciarskie i snowboardowe znajdziesz w sekcji MH Zakupy: kurtki narciarskie męskie duże rozmiary

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij