[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Kupowanie roweru - na co zwrócić uwagę?

Rower musi być dostosowany do terenu, po którym najczęściej jeździsz. Jednak niezależnie od rodzaju, jego części składowe muszą spełniać kilka warunków.

rower, dobór roweru

Punkty styczne

Nie ma innego sposobu określenia, czy siodło pasuje, niż wypróbowanie. Kierownica, jej szerokość i kształt pozwalają dobrać właściwą pozycję na rowerze. Jeśli chcesz wygody, unikaj prostych kierownic, często stosowanych w rowerach górskich. Modele podniesione nie zmuszają do tak silnego pochylania pleców. Szukaj modeli z możliwością ustawienia kąta położenia kierownicy.

Hamulce

Hamulce tarczowe działają bez względu na warunki pogodowe. Typu V są tańsze i na tyle skuteczne, że sprawdzają się w większości sytuacji. Hamulce najlepiej sprawdzić podczas jazdy. Lepsze są łagodniejsze, ale precyzyjne niż ostre i nieprzewidywalne. Unikaj tych z plastikowymi dźwigniami.

REKLAMA

Napęd

 ... czyli manetki zmiany biegów, przerzutki i koła zębate wraz z łańcuchem. Szczególnie ważny jest środek suportu i piasty. Najlepsze są suporty typu kartusz (cartridge), będące jedną uszczelnioną i nierozbieralną całością. Im więcej przełożeń, tym lepiej.

Przeczytaj też: Rowerem do pracy

Koła

O ich wytrzymałości decydują przede wszystkim obręcze. Najlepsze są tzw. modele dwuścienne (dodatkowy aluminiowy profil łączy ścianki) z wzmacnianymi otworami na szprychy. O ile wspomniane wzmocnienia widać (metalowe pierścienie), o tyle drugiej ścianki nie. Warto więc spytać sprzedawcę.

Rama

Dobry kompromis między jakością i ceną to aluminium lub nieco tańsza stal Cr-Mo. Spawy powinny być regularne, przypominające równy ścieg. Przerwy, odpryski, a nawet krople zastygłego materiału są niedopuszczalne. Sprawdź, czy lakier nie jest pofałdowany lub uszkodzony.

Amortyzator

Amortyzator powinien się uginać (w najtańszych rowerach można natknąć się na atrapy). Modele ze sprężynami lub elastomerami wystarczą do jazdy po ścieżkach rowerowych. Jazda ostrzejsza i szybsza wymaga zastosowania tłumienia (kontrola szybkości pracy amortyzacji), którą zapewniają amortyzatory olejowe.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij