Kolarze na rzecz Fundacji: charytatywny maraton na rowerach stacjonarnych

Na rowerach można ścigać się nie tylko jeżdżąc po asfaltowej szosie czy górskich trasach. Właściwie w ogóle nie trzeba nigdzie jechać. Już w sobotę maraton na rowerach stacjonarnych w ramach imprezy charytatywnej "Kolarze na rzecz Fundacji" organizuje ITI Fitness Club i Fitness Solutions Polska.

Impreza "Kolarze na rzecz Fundacji" to impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę Centrum Profilaktyki Nowotworowej przy Instytucie Onkologii w Warszawie. Obiekt ma być oddany w maju 2011 r. na dziesięciolecie działalności Fundacji.

Uczestnicy będą ścigać się na aż 100 rowerach Schwinn, a podzieleni zostaną na dwie grupy: kobiety kontra mężczyźni. Kolarze będą się zmieniali co godzinę tak, aby każdy miał możliwość przejechania w sumie 3 godzin. Każda godzina na rowerze będzie symulacją innego etapu z największych rowerowych imprez outdoorowych: Tour de Pologne, Tour de France oraz Giro d'Italia.

Uczestnicy wezmą także udział w ustanawianiu rekordu w sprincie rowerowym na najnowszym modelu roweru stacjonarnego Schwinn AC Performance®. Wynik będzie mierzony w Wattach, a dla najlepszych zawodników organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody.

Wśród atrakcji towarzyszących znajdą się m.in. konsultacje z zakresu treningu personalnego z ekspertami firmy Mój Trener, specjalistami z firmy Food Line na temat zdrowego żywienia oraz konsultantkami firmy La Perla na temat kosmetyki estetycznej.

Po maratonie zaplanowane są warsztaty dla instruktorów cyclingu, menedżerów oraz właścicieli klubów fitness prezentujące działanie systemu grupowego pomiaru tętna Activio Fitness System.

Opłata startowa wynosi 100 zł. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy (koszulka, woda, napój izotoniczny, batonik energetyczny), a po imprezie będzie mógł zjeść posiłek regeneracyjny oraz skorzystać z prysznica i pomocy masażysty. Wstęp na wydarzenia towarzyszące (warsztaty, pokazy sprzętu treningowego) oraz konsultacje z fachowcami są bezpłatne.

Maration rozpocznie się w sobotę, 24 października, o godz. 9 (rejestracja uczestników od godz. 8) w siedzibie Grupy ITI w budynku MBC w Warszawie przy ul. Wiertniczej 166

Men's Health jest patronem medialnym tego wydarzenia.

MH

Zobacz również:
REKLAMA