Khabib Nurmagomedov kontra niedźwiedź - trening mistrza UFC [wideo]

Podczas UFC 229 stanął w klatce oko w oko z Conorem McGregorem i nie cofnął się ani przez moment. Sekret sukcesu Khabiba Nurmagomedova jest bardzo prozaiczny. Wystarczy odpowiednio przerażający sparingpartner.

Khabib Nurmagomedov, Conor McGregor AP/Associated Press/East News
AP/Associated Press/East News

Świat oszalał na punkcie zawodnika z Dagestanu, który niespełna dwa tygodnie temu pokonał słynnego Irlandczyka w czwartej rundzie pojedynku. Walka, na którą czekali chyba wszyscy fani MMA, była w istocie wielkim widowiskiem. Analizę tego pojedynku zostawimy jednak fachowcom. Nie odniesiemy się też do zamieszania, które wybuchło na krótko po poddaniu McGregora. Chcielibyśmy skupić się głównie na warsztacie treningowym Nurmagomedova.

30-letni Khabib jest znany ze swojej brutalności w oktagonie. I faktycznie, coś może być na rzeczy, bo ciężko byłoby wygrać 27 zawodowych pojedynków z rzędu bez szczypty agresji. Przygotowanie fizyczne i arsenał Rosjanina imponują, ale to ogromna wola walki jest czymś, co wyróżnia go spośród dziesiątek facetów, którzy tłuką się wieczorami w Vegas ku uciesze milionów widzów.

Olbrzymia siła, pewność siebie i skuteczność w walce oczywiście nie wzięły się z kosmosu. Khabib jest doskonałym przykładem na potwierdzenie tezy, że sportu trzeba uczyć się od najmłodszych lat. Głośne nagranie zapasów młodego (na filmie zaledwie 9-letniego) wojownika ujrzało dzienne światło internetu i błyskawicznie dotarło do zainteresowanych tematem.

Wrestling z niedźwiedziem. W wieku 9 lat. To po prostu musi robić wrażenie. Co sądzicie o takich - dość nowatorskich - metodach? 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA