Jak skakać na główkę?

Stylowy skok do wody daje solidną premię do atrakcyjności towarzyskiej, ale nieudany może rodzić konsekwencje, z którymi nie radzą sobie lekarze. Podpowiadamy, jak zgarnąć pulę bez zbędnego ryzyka. 

skakanie na główkę fot. Tomasz Woźny
fot. Tomasz Woźny
Skok na główkę wydaje się jedną z najbardziej niezbędnych pozycji w wakacyjnym arsenale każdego faceta, ale szybka redakcyjna sonda wykazała, że wbrew pozorom są wśród nas obywatele, którzy nie mogliby od ręki wystartować w Celebrity Splash.

REKLAMA

Z myślą o wszystkich, którzy na propozycję skoku na główkę odpowiadają: "Chyba upadłeś na głowę", razem z trenerem pływania Tomaszem Koczurem przygotowaliśmy krótki przewodnik, który jeszcze przed wyjazdem pozwoli Ci bez problemów opanować tę umiejętność. Aha – pamiętaj, że nawet perfekcyjne przygotowanie techniczne nie zwalnia Cię z zachowania czujności nad wodą. Czujność przede wszystkim!

Umówmy się – nigdy, ale to nigdy nie skoczysz do wody, jeśli najpierw nie sprawdzisz dna, dobrze?

Przy dobrze wykonanym skoku nie powinieneś wejść do wody głębiej niż na pół metra. Problem w tym, że nie zawsze udaje się idealnie i dlatego przyjmujemy, że bezpieczną głębokością, przy której możesz go wykonać, jest 1,8-2 m. Wbrew pozorom to wcale nie jest dużo, bo jeśli do wody wejdziesz pionowo, mimo takiego zapasu możesz sięgnąć dna. Dosłownie i w przenośni.

 

STRONA 1 z 2
Zobacz również:
Siłownie znowu są otwarte, ale rok zawieszenia z pewnością nie pozostanie bez wpływu na przyszłość fitnessu. Pięciu specjalistów próbuje przewidzieć, jak potoczą się losy branży w świecie po pandemii.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA