Tematy z okładki

20 Nie daj się grypie

Rady lekarzy z najsłynniejszej amerykańskiej kliniki - Mayo Clinic.

45 Podryw w biurze

Zaszalałeś z koleżanką na imprezie firmowej? Zrobiłeś z siebie idiotę? Oto Twój plan ratowania twarzy.

56 Większy biceps w 30 dni

Zginanie przedramion jest już ćwiczeniem kultowym. I bardzo dobrze, bo jest diabelnie skuteczne.

58 Zrób test i zrzuć brzuch bez diety

Diety uniwersalne są dla każdego, czyli dla nikogo. Dostosuj menu do własnych potrzeb.

64 17 pozycji w łóżku

Przyjemne z pożytecznym, czyli najlepsze pozycje, które budują sylwetkę.

70 Wzmocnij serce, jedząc steki

Wiadomość z ostatniej chwili - czerwone mięso jest zdrowe.

76 Walka z cieniem

Nasz mistrz MMA Mamed Chalidow zdradza sekrety swojego treningu.

83 Sprawdź sam siebie

Wystaczy Ci długopis i odrobina wolnego czasu. Zobacz, co możesz zrobić, żeby poprawić swój stan i Nowy Rok rozpocznij na pełnych obrotach.

Serwis MH

51 Rozbroić minę

Kiedy zastosować unik, a kiedy atak, czyli jak wyjść zwycięsko z różnych trudnych sytuacji międzyludzkich.

54 Jak oka w głowie

80% bodźców dochodzi do nas przez zmysł wzroku. Trzeba o oczy dbać. Zobacz, jak udzielić swojemu oku pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

64 Seksfitness

Ćwiczyliśmy już mięśnie na lepszy seks, a teraz mamy seks na większe mięśnie. Czy potrzebujecie jeszcze jakiejś zachęty?

Mężczyzna alfa

24 Dobry dotyk

Jej skóra to 2 mkw. czujników dotyku. A dotyk to potężna broń - umiejętnie stosowana pomoże Ci ją uwieść szybciej niż słowa.

26 Co tu można zrobić nie tak?

Nawet nitkując zęby albo zakładając prezerwatywę, możesz popełnić błąd. Zobacz, jak prawidłowo wykonywać codzienne czynności.

28 Nie zasypiaj snem zimowym

Dni coraz krótsze, ale nie pozwól, by Twój metabolizm zapadł w zimowy sen. Oto trening, dzięki któremu wkręcisz go na najwyższe obroty.

30 Żurawina górą

Żurawina nie dość, że ma fantastyczny smak, to jeszcze zwalcza wolne rodniki, chroni przed bakteriami i obniża poziom złego cholesterolu. Zobacz, jak ją jeść.

34 Ład na biurku - ład w głowie

Co z tego, że chaos bywa twórczy, skoro w bałaganie możesz zgubić połowę pomysłów? Zorganizowane biurko to dobry plan pracy. I pamiętaj, że dotyczy to również pulpitu na monitorze Twojego komputera.

36 Nowa odsłona sportowego sty

Po olimpiadzie w Londynie na nowo zdefi niowano styl sportowy, który już nie kojarzy się z bluzą od dresu. Teraz sport miesza się z klasyką. Nawet formalny garnitur staje się bardziej aktywny.

38 Awaria samochodu? Dasz radę

Nieplanowany postój na drodze, zwłaszcza szybkiego ruchu, to jedna z najniebezpieczniejszych sytuacji dla podróżujących. Jak postępować, by ograniczyć ryzyko wypadku?

40 Od stycznia zaczynam!

Najlepszy sposób, żeby wyjść na niepoważnego głupka, to zadeklarować, że od Nowego Roku stajesz się innym człowiekiem, a następnie złamać wszystkie postanowienia.

Zdrowie

58 Słuchaj swojego organizmu

Tak, jak różnimy się budową ciała, tak różnimy się zapotrzebowaniem na składniki odżywcze. Ogólne zasady są oczywiście słuszne, jednak mają sporo wyjątków. Dieta dobrana do potrzeb organizmu może nie tylko pomóc Ci kontrolować wagę, ale też zlikwidować dotychczasowe dolegliwości lub uchronić Cię przed chorobą.

Paliwo

70 Czerwone mięso nie zabija

Czerwone mięso nie miało najlepszej prasy. Dlatego MH przyjrzało się tej sprawie, aby zrewidować fakty i mity. Okazuje się, że to tak jak z alkoholem – dopóki nie przesadzasz z ilością, nie ma powodu do obaw. Umiarkowane ilości czerwonego mięsa są korzystne dla zdrowia. Nie zaszkodzi też popić je kieliszkiem czerwonego wina.

Osobisty trener

100 Bez przegięć

Boisz się, że zamiast proporcjonalnej sylwetki zrobisz z siebie przerysowanego Hulka? Oto zestaw 8 ćwiczeń, dzięki którym harmonijnie rozwiniesz wszystkie mięśnie.

102 Streczing dla mięśni

Streczing, jak udowodniono, naprawdę przyspiesza budowanie mięśni. Rozciągaj się nawet dwa razy dziennie, a zbudujesz formę dotychczas nieosiągalną. Streczing dynamiczny możesz wykonywać przed treningiem jako element rozgrzewki. Rozciąganie statyczne zarezerwuj na koniec każdego treningu.

108 Kajak w zimie

Wiosłować możesz, nawet jeśli jedyna woda, którą masz w zasięgu wzroku, znajduje się w bidonie. Złap sztangę, by zbudować plecy szersze niż kokpit turystycznego kajaka.

Dodatek MH Prezenty

D4 Pranie mózgu

Lepsze pranie mózgu kulturą niż zwyczajne suszenie głowy. W tym prezentowym motywatorze znajdziesz fi lmy, które połączą was na kanapie, i muzę, która was naładuje.

D8 Czyste dobro

Przedświąteczne porządki w jej wykonaniu to nie tylko gwarancja czystego domu, ale też wyrzucenia klamotów, które go zagracają. Ona wywali, Ty kupisz nowe, lepsze.

D20 Czas gotowania

W kuchni, oprócz tego, kto przygotowuje danie, ważny jest także czas, precyzja i jak to danie wygląda. W tym dziale spełniamy te wszystkie oczekiwania.

D24 Czysta robota

Nie dość, że piękna, to jeszcze gospodarna i mądra, bo wie, że o sprzęt trzeba dbać, i wie, jak uszczęśliwić faceta u jej boku. Tylko pozazdrościć i przekonać ją do wspólnych sportowych pasji.

D30 Gorący towar

Z filmów i literatury wiadomo, że najbardziej gorącym towarem na świecie jest miłość. A umiejętność jej wyrażania przez słowa i gesty jest bezcenna. Zacznij od gestu.

D36 King shopping

Święta to okazja nie tylko do tego, by zostać królem zakupów, ale też do tego, by dać się rozpieścić swojej królowej. Oto dział, który mówi: "Kapciom - STOP!".

D44 Przymierzalnia

Ona przymierza niezbędne świąteczne kreacje, a Ty w tym samym czasie spokojnie przymierzasz się do uzupełnienia niezbędnego sprzętu. I wilk syty, i wilczyca.