Sztuka bywania

12

Jak zrobić własne mieszanki przypraw, usadzić gości na przyjęciu, wybrać cygaro, przygotować kanapkę Reuben, krewetki i homara oraz nie dać się nabrać na podróbkę Rolexa, zrozumieć zaproszenie i czym się różni koniak od brandy, a także jak wyposażyć domowy barek.

Kobiety

42

Jaki kolor przemalować sypialnię, aby mieć wiecej seksu, jakie prezenty sprawiają kobietom największą radość i dlaczego pociąga je facet z gitarą, i wiele więcej.

Rodzina i przyjaciele

68

Jak często dzwonić do bliskich Ci osób, ile pieniędzy włożyć do koperty na konkretną okazję, jak rozstrzygnąć spór matki z synową. Kiedy powiedzieć rodzinie o utracie pracy i jak zaproponować pożyczkę kuplowi, który ma problemy z kasą – tak by go nie urazić.

Zdrowie

98

Jak zadbać o węch, wzrok, słuch, dotyk i smak – aby się nie stępiły. Jak skutecznie zwalczyć kaca i rzucić palenie. Zobacz, o której godzinie najlepiej zrobić badanie krwi i cholesterolu, oddać mocz czy w usiąść w fotelu dentystycznym.

Sport

122

Jak jeździć na łyżwach tyłem, zostać strzelcem wyborowym, kręcić piłką do kosza na palcu, zostać boulderowcem oraz jak zrobić z niej kibickę czy zdobyć podziw plażowiczek. Co więcej, pięć lekcji w ujeżdżaniu „górala” i sześć urazów sportowych, które wyleczysz bez pomocy lekarza.

Dress code i moda

144

Jak kupić pierwszy garnitur, który guzik w marynarce ma być rozpięty, ile wart jest Twój podpis, oraz zobacz nasz przewodnik po klasycznych butach, męskich ozdobach i akcesoriach. Zapoznaj się również z instrukcją obsługi czyszczenia skórzanych butów, kaszmirowych swetrów i wełnianych garniturów oraz dbania o zegarek, używania i kupowania perfum.

Ojcem być

170

Jak zatrzymać auto bez hamulców, pobić rekord Guinnessa, wysłać list w butelce. Wypróbuj sprytne przepisy na popcorn, panierkę z KFC i zupę krem oraz reguły, dzięki którym zrobisz dobre wrażenie na nauczycielce podczas wywiadówki. Dowiedz się, jakimi 10 bzdurami o ojcostwie nie musisz się przejmować.

Praca i pieniądze

192

Jak napisać CV na szóstkę, zrobić dobre wrażenie na pracodawcy, pracować mniej, a zarabiać więcej, przetrwać w pracy dzień po imprezie, a także, jak być dobrym szefem. Znajdziesz tu też porady na rozciągnięcie kręgosłupa, perfekcyjną prezentację oraz cztery sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Fitness

220

Jak wygląda i czym jest platforma równoważna i na czym polega wiosłowanie hantlami. Zapoznaj się z typologią stosowaną fitnesiaków i lekcją uwodzenia w siłowni. Dodatkowo: dziesięć czarnych plam na honorze, czyli jak zachowywać się w siłowni.

Rozrywka

242

Jak grać w kręgle i zostać gwiazdą piłkarzyków. Jak zrobić kapsułę czasu, jak otwierać i nalewać piwo, prowadzić small talk oraz zostać Świętym Mikołajem. A także, jak zorganizować wieczór pokerowy i męską wyprawę, o której marzyłeś od dziecka.