Niemiecka jakość i szwajcarska precyzja, czyli wspólna kolekcja adidas i Victorinox

Adidas i Victorinox to jedne z tych marek, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Obie tworzą praktyczne i stylowe produkty wysokiej jakości, które cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Ich pierwsza współpraca zaowocowała wyjątkowym modelem sneakersów – EQT 93 Victorinox – oraz scyzorykiem – Victorinox Classic SD Solemate Limited Edition. 

adidas i Victorinox fot. materiały prasowe

Limitowana kolekcja adidas i Victorinox przypadnie do gustu zarówno miłośnikom streetwear'u, jak i pragmatycznym typom, którzy cenią sobie wysoką jakość i funkcjonalność. Chcąc sprostać nawet największym wymaganiom, zespoły obu marek zadbały, by każdy detal produktów był dopracowany w 100%. 

„Wspólne projekty są strategicznym filarem naszych działań marketingowych, tym bardziej z dumą ogłaszamy to wspaniałe partnerstwo z adidas. Jesteśmy zachwyceni produktami, które wnoszą unikalny design i ekscytujące detale" – wyjaśnia Veronika Elsener, szefowa marketingu w Victorinox.

Victorinox Classic SD Solemate Limited Edition

Scyzoryk Victorinox Classic SD Solemate może być Twoim partnerem na całe życie. Nie tylko dlatego, że posiada dożywotnią gwarancję, ale również ze względu na swoją odporność i wielofunkcyjność. Podobnie jak buty EQT 93 Victorinox jest on wprost stworzony do miejskich przygód. 

Do scyzoryka dołączono stylowe etui ze skóry nappa, które możesz przyczepić na przykład do buta.

adidas i Victorinoxfot. materiały prasowe

W zestawie znajduje się też stylowa zawieszka na klucze, która idealnie pasuje do sznurowadeł modelu EQT 93 Victorinox.

adidas i Victorinoxfot. materiały prasowe

Na ostrzu scyzoryka wygrawerowano współrzędne siedzib adidas i Victorinox, czyli Herzogenaurach (Niemcy) oraz Ibach (Szwajcaria). 

Unikatowy wygląd otrzymały też okładki narzędzia. Z jednej strony umieszczono współrzędne obu siedzib oraz czarno-białe zdjęcie górskiej chaty (na tle typowej dla Victorinox czerwieni), a z drugiej wzór damasceńskiej stali, która jest integralną częścią historii marki.

adidas i Victorinoxfot. materiały prasowe

adidas i Victorinoxfot. materiały prasowe

Nawiązanie do historii

Wspomniana stal damasceńska odegrywa ważną wolę w historii Victorinox. Szwajcarska marka od lat produkuje limitowane edycje scyzoryków i noży kuchennych, które zawierają ten szlachetny materiał.

Motyw damasceński jest też wykorzystywany w produktach z kategorii Travel Gear, więc projektanci Victorinox – chcąc przemycić charakterystyczne dla marki wzory – umieścili go również w limitowanym modelu butów EQT 93.

Srebrny wzór damasceński doskonale kontrastuje z czerwienią Victorinox. Widać to nie tylko na scyzoryku, ale również na butach. 

adidas EQT 93 Victorinox 

O tym, że to limitowana kolekcja świadczą między innymi różnice pomiędzy butami (czytaj – lewy sneaker wygląda inaczej niż prawy). 

Na zapiętku lewego buta umieszczono wizerunek kultowego scyzoryka Spartan; na jednym z boków krzyż i tarczę Victorinox, a na podeszwie wewnętrznej firmowy wzór szwajcarskiej marki. Z kolei podeszwa zewnętrzna, podobnie jak scyzoryk, otrzymała współrzędne geograficzne głównej siedziby adidas.

Zapiętkowi prawego buta przypadło z kolei logo adidas, a podeszwom – analogicznie do lewego buta – znak firmowy (w tym przypadku adidas) i współrzędne siedziby.

adidas i Victorinoxfot. materiały prasowe

Kolekcja adidas i Victorinox – ceny i dostępność

Sneakersy EQT 93 Victorinox i Victorinox Classic SD Solemate Limited Edition są sprzedawane oddzielnie. Scyzoryk jest dostępny w sklepie internetowym Victorinox oraz w punktach stacjonarnych.

Limitowany scyzoryk zawiera:

  • małe ostrze
  • nożyczki
  • pilniczek do paznokci +
  • śrubokręt 2,5 mm
  • kółko do kluczy
  • pęseta
  • wykałaczka
  • zawieszka z linki paracord

W zestawie znajdują się też:

  • skórzane etui
  • zawieszka z paracordu z karabińczykiem

Scyzoryk można kupić już teraz w stacjonarnych salonach firmowych marki oraz w oficjalnym sklepie Victorinox na Allegro.

Cena scyzoryka Victorinox Classic SD Solemate Limited Edition: 340 zł