[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Zostawić czy wyrzucić?

Wielu facetów wyrzuca ubrania i buty dopiero, gdy rozpadają się ze starości. Tymczasem dobrze ubrany mężczyzna to ten, który wie, że usunięcie z szafy starych rzeczy jest równie ważne jak kupno nowych. Dlatego radzimy, jak i kiedy "wietrzyć" swoją garderobę.
fot. Jacek Heliasz - heliasz.com
Przeglądaj swoją szafę dwa razy do roku. Pozbędziesz się dawno nie noszonych rzeczy i zrobisz miejsce na nowe. Weź worek na śmieci i zadawaj sobie pytania:

 1.


Czy to właściwy rozmiar?

Jeśli nie, są dwa wytłumaczenia: albo to kupiłeś na wyprzedaży za bezcen (bez mierzenia, oczywiście), albo ostatnio trochę się zapuściłeś. Jedno czy drugie - do kubła! Nie licz na to, że wkrótce schudniesz i będzie leżało jak ulał. Nie ma sensu się stresować, licząc, że niedługo znów się w to zmieścisz i będziesz mógł w tym chodzić. Niestety, moda zmienia się szybciej, niż jesteś w stanie zrzucać kilogramy.

 2.


Czy jest dla mnie odpowiednie?

Pozwól swojej kobiecie, albo zaufanemu kumplowi, ocenić rzeczy, których nie jesteś pewien. Zawsze chodź na zakupy z kimś, z czyją opinią się liczysz i wiesz, że jest wobec Ciebie szczery. To uchroni Cię przed stratą czasu i pieniędzy.

REKLAMA
 3.


Czy dobrze się w tym czuję?

Jeśli kiedykolwiek spacer w Twoich odblaskowych conversach spowodował odmrożenia stóp, a luzackie dżinsy były przyczyną depresji, najprawdopodobniej tym razem będzie tak samo. Wyrzuć je - modne czy nie.

 4.


Czy to wymaga reperacji?

Jeżeli mole zjadły Twój ulubiony kaszmirowy bezrękawnik, możesz go oddać do cerowania. Kaszmir jest drogi; jeśli możesz przedłużyć mu żywot, zrób to. Wszystko inne, co możesz kupić bez wypruwania się z kasy - wyrzuć.

 5.


Czy pasuje do innych rzeczy?

Świetnie, że kiedyś kupiłeś te turkusowe buty. Mogą wyglądać naprawdę cool (jeżeli naprawdę są turkusowe, to chyba rzeczywiście są cool), ale jeśli nic w Twojej szafie do nich nie pasuje, będą tylko powodem poczucia winy, że wydałeś na nie kupę forsy. Zrób prezent młodszemu bratu. Ucieszy się.

 6.


Czy to się jeszcze nosi?

Jeżeli zadajesz sobie to pytanie, prawdopodobnie już nie. Będziesz wiedział, że coś trzeba wyrzucić, jeśli:

  • Nie widujesz nikogo innego, kto nosiłby coś takiego.
  • Gorzej, gdy ktoś naprawdę źle ubrany pochwali tę rzecz.
  • Twoje ciotki na rodzinnym obiedzie komentują, że nareszcie wyglądasz jak człowiek.

Jasne, że dżinsy możesz nosić do śmierci, ale zamień te rozszerzane u dołu i buty z kwadratowymi noskami na coś bardziej nowoczesnego. Koszule z wielkimi kołnierzami i krawaty w szerokie pasy podaruj organizacji charytatywnej. Przy okazji zaliczysz dobry uczynek.

MH 10/2006

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij