[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Zegarkowy leksykon (A-P): wszystko o zegarkach

Ręczymy, że słysząc "koperta" miłośnicy zegarków nie pomyślą o wysłaniu kilku kartek z okazji nadchodzących świąt. Sprawdź, czym jest chronograf, koronka, co oznacza GMT i rozwiej inne zegarkowe wątpliwości.

zegarki fot. Shutterstock
Alarm – zegarek z alarmem to taki, który ma dodatkowy mechanizm umożliwiający uruchomienie sygnału dźwiękowego w uprzednio ustawionym czasie. Ta funkcja służy jako budzik lub przypomnienie, np. o ważnym spotkaniu.

Antymagnetyczny – zegarek zabezpieczony przed działaniem pól magnetycznych. Na przykład w modelach dla pilotów stosuje się specjalną, wewnętrzną kopertę wykonaną z miękkiej, antymagnetycznej stali.

Antyrefleksyjna powłoka – aby wyeliminować refleksy świetlne powstające na wypolerowanym szkle, szkło pokrywane jest specjalną powłoką, która bardzo poprawia odczyt wskazań na tarczy.

Astrolabium – wielka rzadkość wśród zegarków naręcznych. Ten skomplikowany czasomierz wskazuje m.in. dzień tygodnia wraz z przyporządkowanymi do niego planetami. Przykładem może być model Astrolabium Galileo Galilei marki Ulysse Nardin, który wskazuje czas ziemski, słoneczny, fazy Księżyca, ma wieczny kalendarz oraz wskazuje współrzędne ekliptyczne Słońca i Księżyca, znaki zodiaku, pozycje niektórych gwiazd, a także czas wschodu i zachodu Słońca oraz Księżyca pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. 

REKLAMA

1 2 3 ... 6
STRONA 1 z 6

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij