Zadbany facet: podstawy pielęgnacji

Zadbany facet to atrakcyjny facet. I kropka. Zobacz, jak poradzić sobie z kilkoma podstawowymi problemami męskiej urody.

Męska pielęgnacja shutterstock.com

1. Krzaki w nosie i uszach

Zwykle pojawiają się po 30. roku życia, bo tak pracują męskie hormony. Zwykle odstraszają kobiety szybciej niż głupia gadka.

Remedium: Albo będziesz je regularnie przycinał u fryzjera, albo kupisz specjalny trymer i raz w tygodniu będziesz kontrolował ich stan.

2. Sierść na plecach

Znasz kobietę, która lubi owłosionych mutantów? Tak? To zachowaj jej numer dla siebie. Odpowiedź jest tylko jedna – usuwać.

Remedium: Najlepszy jest laser w gabinecie – likwiduje problem na stałe. Na początek wystarczy jednak krem do depilacji lub wosk.

3. Owłosione palce

Owłosione palce stóp są podobno objawem dobrej cyrkulacji krwi. Podobno. Włosy na środku podbicia są OK, ale owłosione palce w sandałach wyglądają kiepsko.

Remedium: Nałóż na nie trochę kremu do depilacji, po 10 minutach usuń szpatułką i będziesz miał spokój na dłuższy czas.

4. Odsłonięte klejnoty

Jeżeli wybierasz się na wakacje do Włoch lub Niemiec, jest prawdopodobne, że usłyszysz wyraz zdziwienia na widok nieprzystrzyżonych włosów na podbrzuszu. Depilacja miejsc intymnych jest tam traktowana jako zabieg higieniczny.

Remedium: Za pierwszym razem nie rób tego na własną rękę, tylko znajdź w internecie salon kosmetyczny specjalizujący się w depilacji.

5. Futro na klacie

Czy je zostawisz, czy usuniesz, zależy od Ciebie – tu nie ma reguł. Jeżeli nie lubisz gładkiej skóry na klatce, sugerujemy, żebyś przynajmniej przystrzygł włosy – będą wyglądać schludniej.

Remedium: Odradzamy golenie, polecamy wosk. Na początek u kosmetyczki. 

REKLAMA