[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Zadbaj o zegarek: 4 rzeczy, które musisz wiedzieć

Co powinien wiedzieć każdy właściciel zegarka.

zegarek fot. Shutterstock

Jak rozpoznać zegarek podróbkę?

Ostatnio coraz trudniej, zwłaszcza w dobie internetu. Jeżeli jednak ktoś proponuje Ci "oryginalnego" Rolexa po okazyjnej cenie na ulicy w Hongkongu lub Marakeszu, możesz być pewien, że to podróba.

Swoją drogą, fałszywego Rolexa najłatwiej poznać po tym, jak obracają się wskazówki – w oryginale płynnie, bez charakterystycznego "tykania". Ten mechanizm chodu trudno podrobić, chociaż dla Chińczyków coraz mniej rzeczy jest niemożliwych. Jeżeli kupujesz zegarek z drugiej ręki w internecie, zawsze zapytaj o opinię specjalistów na portalach dla profesjonalistów, np. zegarki.info.pl.

Producenci zakładają, że skórzane paski będą wymieniane mniej więcej raz do roku, dlatego nie wymyślono jeszcze sposobu, jak prać skórę. Skórzane paski, podobnie jak skórzane buty, powinny oddychać i nie należy ich nosić bez przerwy.

Jak usunąć zapach potu ze skórzanego paska?

Jednak jeśli zakładasz ten sam zegarek codziennie, a Twoje gruczoły potowe pracują intensywnie, wybierz skórzany pasek wyłożony od wewnątrz kauczukową powłoką. Metalową bransoletę czyść raz na 4 tygodnie pałeczką z wacikiem nasączonym wodą z rozpuszczonym mydłem: utleniający się metal nie będzie brudził nadgarstka.

REKLAMA

REKLAMA

Jak, do czorta, ustawić pierścień upływu czasu, czyli tzw. bezel?

Jeżeli jesteś nurkiem i tego nie wiesz, lepiej więcej nie wchodź do wody. Pierścień upływu czasu ma skalę od 0 do 60, co oznacza, że pozwoli Ci zmierzyć dowolny czas w przedziale jednej godziny.

Jeśli więc np. wiesz, że za 45 minut masz wyjąć ciasto z piekarnika, ustaw bezel tak, żeby "0" znajdowało się dokładnie nad czubkiem wskazówki minutowej. W ten sposób oznaczysz punkt odniesienia i po 37 minutach nie będziesz się musiał zastanawiać, czy wsadziłeś blachę do piekarnika o 19.16, czy o 19.26.

Jak dopasować wielkość koperty do mojego nadgarstka?

Jeżeli jesteś wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną, mały, płaski zegarek będzie wyglądał na Twojej ręce jak zabawka. Z kolei jeśli jesteś chudym dwudziestolatkiem, ciężki "nurek" przygnie Cię do ziemi. Typowe męskie zegarki mają 40-42-milimetrowe koperty.

Faceci z dużymi ramionami i dłońmi dobrze prezentują się z zegarkiem szerszym niż 44 mm. Z kolei małe dłonie i drobnokościste przeguby wyglądają solidniej z zegarkami o 38-mm kopercie.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij