Włosy - cięcie
Krótkie włosy na karku i skroniach to latem wybór praktyczny. Ale to nie znaczy, że masz golić się na rekruta. Poproś fryzjera, żeby włosy na skroniach i z tyłu głowy podgolił maszynką na drugim ustawieniu ostrzy, a górę zostawił na 6-10 cm długą. Taka fryzura wymaga jednak suszenia i układania włosów – trzeba je najpierw odbić szczotką od skóry głowy, a potem nadać włosom odpowiedni kierunek. Konieczna jest pomada lub guma stylizująca.
Zapach - orzeźwienie
Nasz zmysł powonienia wzmaga się wiosną i latem, dlatego przestają nam się podobać ciężkie, piżmowe zapachy. Na rozgrzanej słońcem skórze stają się zbyt ciężkie i duszące. Za to cytrusowe nuty, jak w letniej edycji Eternity Calvina Kleina, dają poczucie świeżości i orzeźwienia. Pamiętaj jednak, żeby nie używać wody toaletowej z dodatkiem alkoholu bezpośrednio przed wyjściem na słońce, bo grozi to powstaniem trwałych plam na skórze.
Ciało - skrócenie
Jeżeli jesteś aktywnym facetem lub latem się pocisz, kup sobie dobry trymer. Nie musisz golić klatki i brzucha, wystarczy, że skrócisz włosy. Po pierwsze, z powodów higienicznych – sam pot jest bezwonny, a nieprzyjemny zapach nadają mu bakterie, których siedliskiem są właśnie włosy. Po drugie, z powodów estetycznych – równo przycięte włosy ładnie odsłaniają mięśnie. Masz włosy na plecach? Idź na wosk.
Stopy - zmiękczenie
Nie ma usprawiedliwienia dla zaniedbanych paznokci. Nie wiesz, jak profesjonalnie to robić? Idź na pedicure, a potem raz na 7-10 dni powtarzaj ten sam rytuał. Masz twarde pięty? Namocz je 20-30 minut w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła i zetrzyj zgrubienia metalową tarką. Potem dobrze osusz stopy, wetrzyj w nie grubą warstwę kremu z mocznikiem, nałóż bawełniane skarpety i idź spać. Rano obudzisz się z miękkimi podeszwami.