Wody kolońskie z klasą [6 propozycji]

Wody kolońskie nie są zbyt popularne w Polsce,  a szkoda, bo latem doskonale odświeżają  i przenoszą myślami w cytrusowe i oliwne gaje.

wody kolońskie Men's Health

Zapach wody kolońskiej jest rześki i krótkotrwały. I właśnie taki ma być. Woda kolońska zawiera zaledwie 3-5% olejków eterycznych, dlatego jej zapach ulatnia się dosyć szybko bez ryzyka zwarzenia się na skórze pod wpływem ciepła, jak to może mieć miejsce w przypadku perfum czy wód perfumowanych. Bezpieczniej jest odświeżyć się i powtórzyć aplikację po kilku godzinach.

1. Soczysty grejpfrut, świeża mięta i borówki mieszają się z chłodnymi ziołami oraz trawami. To kompozycja tryskająca energią. Idealna dla aktywnych.

Tommy hilfiger, cologne 199 zł (100 ml); douglas.pl

2. W szklanym flakonie zamknięto odświeżoną kompozycję tradycyjnej włoskiej wody kolońskiej. Bergamotka + nuty drzewne.

Gucci, Gucci guilty Cologne Pour Homme365 zł (90 ml);douglas.pl

3. Cytrusowe nuty łączą się z głębokim i otulającym zapachem mchu dębowego – szlachetnego składnika, stosowanego w luksusowym perfumiarstwie.

Acqua di parma, Colonia Quercia 819 zł (100 ml); sephora.pl

4. Ta nowoczesna woda kolońska została stworzona na bazie esencji z bergamotki, która nadaje kompozycji świeżości. Zapach wzmocniony piżmem.

Dior, Dior Homme Cologne525 zł (125 ml); sephora.pl

5. Nieco dymna woń ożywiona została intensywnym zapachem jałowca i świeżym grejpfrutem oraz nutą wetiweru.

Jo Malone London, Bronze Wood & Leather609 zł (100 ml); douglas.pl

6. Nuty cytrusowe  – bergamotka, cytryna  i petit grain – nadają  miksturze energii.  Ta mieszanka jest niebanalną wersją wody kolońskiej. Głębi całości nadają wetiwer i piżmo.

Givenchy, gentlEman 399 zł (100 ml); sephora.pl