REKLAMA

Twoje okulary – Twoja wizytówka

Odpowiednio dobrane do kształtu twarzy oprawki to sprawa kluczowa dla naszego wyglądu. Jednak to trudna sztuka, która nie wybacza błędów. Na szczęście coraz więcej jest salonów optycznych, w których możemy liczyć na kompleksową obsługę i profesjonalne doradztwo. Chcemy czy nie, okulary to nasza wizytówka. 

FIELMANN FIELMANN

Szybka ewolucja

Dzisiaj okulary korekcyjne są tak powszechne, że trudno jest wyobrazić sobie bez nich świat. Jednak nie zawsze tak było. Okulary są wynalazkiem dość młodym, a w obecnym kształcie funkcjonują dopiero od 1780 roku, kiedy to wymyślono zauszniki.

Jak już jednak wymyślono, to się zaczęło! Okulary można było nosić cały czas, nie tylko podczas czytania ulubionej książki. Stały się nieodłącznym towarzyszem codziennego życia i każdy okularnik chciał wyglądać w nich po prostu dobrze. A tam gdzie na scenę wkracza dbałość o wygląd, wkracza też moda. 

Popularne "bryle" na dobre rozgościły się w królestwie dobrego stylu, a ich producenci zaczęli zwracać uwagę nie tylko na funkcjonalność swoich produktów, lecz także na kształt, kolor i odpowiednio szeroki wachlarz modeli, dzięki któremu każdy mógł znaleźć parę dla siebie. Współcześnie nikogo nie dziwią stylowe "zerówki" na nosie. Teraz to część garderoby, nierzadko bardzo efektowna.  

Trudna sztuka wyboru

I nierzadko bardzo źle dobrana. Ile razy widzieliśmy znajomą twarz, której nowe okulary nie dodawały uroku? Każdy, kto nosił lub nosi okulary, wie, jak trudne jest dobranie oprawek do kształtu twarzy. Wymaga to dużej dozy świadomości własnego wyglądu, wyczucia stylu i... szczerego, profesjonalnego doradztwa. 

Dlatego najistotniejszą kwestią przy zakupie własnych okularów jest wybór miejsca, w którym tego zakupu dokonamy. Warto udać się tam, gdzie estetykę i modę traktuje się priorytetowo. Takim miejscem z pewnością są butiki marki Fielmann. I mamy na to twarde dowody!

Zacznijmy od kompleksowej obsługi. Eksperci marki zaopiekują się Tobą od początku do końca procesu zakupu okularów. Pierwszym krokiem jest bezpłatne badanie wzroku, na które można umówić się, korzystając z wygodnej platformy online (www.fielmann.pl/termin)Strona jest intuicyjna, przejrzysta, a umówienie wizyty trwa dosłownie kilka minut. 

Gdy już uda nam się umówić na konkretny termin badania, a uda się na pewno, wystarczy skierować swe kroki do najbliższego salonu. Z ich dostępnością nie powinno być żadnego problemu, bowiem Fielmann posiada 29 salonów w całej Polsce.  

Po przekroczeniu progu salonu i wykonaniu bezpłatnego badania wzroku (ach, te kolorowe żaglówki!), pieczę nad nami przejmą eksperci, którzy doskonale znają produkty marki, posiadają bezcenne doświadczenie w kwestii wyboru okularów i chętnie się nim podzielą. Warto w tym miejscu wspomnieć o ofercie, która potrafi zaskoczyć, choć oczywiście w tym pozytywnym sensie. 

Każdy butik optyczny Fielmann oferuje bowiem około dwa tysiące modeli oprawek, dzięki czemu swoją własną, niepowtarzalną parę znajdą nawet najbardziej wymagający miłośnicy mody, dla których wizerunek jest kwestią priorytetową. Wybierać naprawdę jest z czego – w ofercie marki znajdują się produkty światowej sławy projektantów m.in. Ray Ban, Hugo Boss, Porsche, Carrera oraz autorskie kolekcje projektantów marki Fielmann. 

FIELMANNFIELMANN
Fielmann AB 007 CL

Chcemy zwrócić na to szczególną uwagę, bo w ofercie znaleźć można nie tylko oprawki najbardziej rozpoznawalnych kreatorów mody, ale także okulary zaprojektowane przez projektantów, którzy tworzą specjalnie dla marki Fielmann. To zdecydowanie wyróżnia firmę na tle rynku. Oni po prostu dobrze znają się na okularach. Nie trzeba wierzyć na słowo, wystarczy zajrzeć na stronę internetową i przejrzeć poszczególne kolekcje. W naszej redakcji hitem stał się model The Writer, który możecie obejrzeć tutaj

I choć wszystko to brzmi niezwykle ekskluzywnie i prestiżowo, nie trzeba bać się cen. Polityka cenowa firmy jest dość elastyczna i każdy, niezależnie od grubości portfela, znajdzie coś dla siebie.

FIELMANNFIELMANN
Fielmann BD 474 SUN CL

Nie są to czcze przechwałki. Jeśli w ciągu sześciu tygodni od dokonania zakupu w salonach marki Fielmann znajdziemy gdzie indziej taki sam produkt w niższej cenie, będziemy mogli zwrócić towar i liczyć na zwrot pieniędzy. 

Zanim jednak za swoje wymarzone oprawki przyjdzie nam zapłacić, trzeba je jeszcze wybrać. I tu możemy liczyć na naprawdę profesjonalne doradztwo ze strony ekspertów, którzy na doborze okularów zjedli zęby.

To właśnie Ci ludzie stoją za sukcesem marki i za zadowoleniem licznych klientów. Dzięki ich precyzyjnym wskazówkom bez trudu znajdziemy odpowiedni dla nas styl oprawek, a wspomniane już doświadczenie pozwoli nam uniknąć najczęściej popełnianych przez klientów błędów. Nie bez znaczenia jest także znajomość trendów i ikon stylu, wszak niektóre z tych pierwszych trwają zaledwie jeden sezon, a te drugie nie starzeją się przez dekady. 

FIELMANNFIELMANN
Fielmann MC 560 SUN CL

Specjaliści marki Fielmann mają też świadomość, że przeciętny Kowalski nie wygląda jak model z okładki i że nie ma na świecie dwóch twarzy o takim samym kształcie, dlatego wszystkie oprawki trzeba dobierać indywidualnie. Są wszak twarze okrągłe, kanciaste i podłużne, szerokie lub wąskie. No i nasze nosy! Mogą być grecko-rzymskie, zadarte, małe lub pokaźne, szerokie lub wąskie, długie lub krótkie. 

Tradycja i rozwój

Firma Fielmann została założona w 1972 roku przez Günthera Fielmanna. Pierwszy salon optyczny powstał w Cuxhaven. Od tamtego czasu trochę się jednak pozmieniało i aktualnie marka prowadzi ponad 850 salonów optycznych w całej Europie. Jest także liderem branży w Niemczech, co samo w sobie stanowi dowód na wysoką jakość sprzedawanych okularów. 

I choć za działalnością marki stoi kawał historii i sporo sukcesów, firma stawia na przyszłość i ciągły rozwój, czego dowodem jest stałe rozwijanie sieci salonów optycznych. W Polsce znajdziemy je w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Szczecinie. 

Dla fanów okularowej mody wydarzeniem godnym odnotowania powinno być otwarcie kolejnego butiku optycznego marki Fielmann w Warszawie. Nowy butik powstał w Galerii Mokotów, a pierwszych klientów przywitał 13 maja. 

FIELMANNFIELMANN

Lokalizacja w popularnym „GalMoku” to hołd dla trendsetterów i miłośników najnowszych trendów. Centrum handlowe na Mokotowie to miejsce pełne najpopularniejszych sklepów sieciowych, a także polskich i zagranicznych markowych butików. To idealne miejsce dla osób poszukujących modowych inspiracji. 

Dodatkowo już 31.05.2021 premierę będzie miała letnia kolekcja Fielmann - Piękne życie. Całą linię zainspirowano radością i blaskiem kolorów, jakie niesie lato. W kolekcji dominują jasne barwy, np. w formie neonowych ramek z charakterystycznymi szerokimi zausznikami, które ożywią każdą stylizację. Przyda nam się trochę weselszych barw po kilku ostatnich, niezbyt radosnych miesiącach, prawda?

W męskiej części kolekcji znajdziemy okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne w odcieniach błękitu, zieleni i brązu. Każdy model będzie idealnie pasował do letnich aktywności.

FIELMANNFIELMANN

Oczywiście nikt nie zapomina, że wciąż żyjemy w czasach pandemii. Wszyscy odwiedzający sklepy Fielmann mogą być pewni gwarancji wysokich standardów higieny – pracownicy regularnie dezynfekują ręce i oprawki oraz noszą maski ochronne przez cały czas trwania konsultacji. Ponadto wszystkie powierzchnie, produkty i sprzęt, które są używane podczas konsultacji, są regularnie dezynfekowane. Nie pozostaje nic innego, jak ruszyć na poszukiwanie swojej wymarzonej pary okularów. 

https://www.fielmann.pl/otwarcie/warszawa-mokotow/

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA