Szkoła Stylu Men's Health: ubiór wieczorowy

Jeśli dostaniesz zaproszenie na wieczorową promocję nowego modelu samochodu lub na imprezę połączoną z degustacją wina, sprawdź, czy nie napisano, jak powinieneś się ubrać. Dzięki temu unikniesz poważnych kłopotów.

elegancki facet styl fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Szkoła Stylu Men's Health

Zapraszamy na lekcję dress code'u ze znanym arbitrem elegancji, wykładowcą Akademii Dyplomatycznej – Krzysztofem Łoszewskim.

Smoking

Smoking nie ma jednego fasonu. Jednorzędowy lub dwurzędowy - stanowi niepodważalny kanon męskiej uniwersalnej elegancji. W zaproszeniu napisano: czarny krawat, black tie lub cravate noire?

To znaczy, że musisz(!) przyjść w smokingu. Najbardziej elegancki męski strój wieczorowy uszyty jest z czarnej wełny. Klapy marynarki obowiązkowo kryje czarny jedwab. Do białej koszuli z podwójnymi mankietami wiążesz czarną muchę, a na nogi zakładasz czarne, sznurowane lakierki.

elegancki facet styl fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Garnitur

Na bilecie znalazłeś semi-formal lub cocktail attire? Wystarczy czarny garnitur. Granatowy czy grafitowy nie wchodzą w grę. Zwróć uwagę, czy leży idealnie: od tego będzie zależała ocena Twojej sylwetki.

Poza tym pamiętaj, aby do białej koszuli z pojedynczymi lub podwójnymi mankietami założyć ciemny krawat, który podkreśli powagę sytuacji.

elegancki facet styl fot. Kamil Majdański
fot. Kamil Majdański

Marynarka

Jeśli dress code imprezy określono mianem business casual, załóż czarną marynarkę i bawełniane dżinsy lub czarne chinosy tego samego koloru. Nie lubisz krawatów? Nie musisz ich zakładać, ale trampki zamień na ciemne półbuty. Zachowasz luz i swobodę, ale możemy Cię zapewnić – będziesz wyglądał zdecydowanie lepiej.

Zobacz również:
REKLAMA