Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Sprawdzone akcesoria do garnituru: 6 stylowych propozycji

Oto dodatki, na które możesz się zdecydować, idąc na uroczystość. Nie masz ochoty na krawat? Wybierz muszkę i kolorową poszetkę – w ostatnich latach na dobre wróciły do łask. Renesans przeżywa również fular.

akcesoria do garnituru fot. Wojciech Małkowicz
Fular

Fulary stały się bardzo modne w środowiskach bogatej burżuazji w latach 50. i 60. Żeby swobodnie się układały, nie zapinano ostatnich guzików koszuli. Ruch hipisów kompletnie je wyeliminował. Dziś rodzajem fularu jest cienki i wąski szalik.

Wiąże się go kilkakrotnie wokół szyi i wyrzuca jego końce na koszule. Dawna, tradycyjna forma fularu powraca, ale wydaje się jednak zbyt formalna, by mogła rzeczywiście się przyjąć.

Ozdoba do butonierki

Kiedyś eleganccy panowie nosili w butonierce kwiatek, białe wstążeczki lub wpinali w klapę marynarki spinki. W dobrym tonie było również prezentowanie odznaczeń. Dziś albo nie nosimy nic, albo podobną funkcję pełni taka zabawna, kolorowa, mała muszka.

Poszetka

W latach 50. i 60. była biała, wykrochmalona i wyprasowana. W latach 70. na moment przepadła, żeby po pewnym czasie wrócić już w kolorowej wersji. Jak nosić poszetkę? Najlepiej wsuń ją nonszalancko do kieszonki, by przypominała rozwinięty kwiat.

I pamiętaj: nigdy nie powinna być z tego samego materiału, co krawat. Za to jeśli chodzi o kolor, dobrze, gdyby nawiązywała do niego swoją dominującą barwą.

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij