[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.6

Smart casual: jak się ubierać do pracy w korporacji?

Dzisiejsze reguły biurowego dress codu nie są tak sztywne jak kiedyś. Ubiór pracownika ma reprezentować firmę, ale w firmie pracują ludzie, którzy mają swoją osobowość i chcą ją podkreślać. Zobacz, jak w korporacyjnej codzienności nie stracić charakteru.

smart casual fot. Dragon Images, 2015, shutterstock.com
Letni garnitur

Najlepiej sprawdza się cieńka wełna lub bawełna z niewielkim dodatkiem stretchu. Taki garnitur nie tylko dobrze leży na sylwetce, nie gniecie się, ale też zapewnia swobodny, sportowy wygląd.

Marynarka skrojona blisko ciała, zapinana na jeden lub dwa guziki. Wąskie spodnie bez zaszewek przy pasku powinny mieć trochę krótsze nogawki.

Mniej formalnie

Założenie koszulki polo w jednej chwili czyni taki garnitur mniej korporacyjny, a bardziej stylowy.

Ważne: koszulka polo wypuszczona na spodnie nie może być zbyt długa – maksymalnie 3-4 cm poniżej paska.

REKLAMA

Bardziej personalnie

Zamiast klasycznych butów załóż sportowe półbuty z podeszwą w kontrastowym kolorze. Warunek: muszą być wykonane ze skóry – im bardziej błyszczącej, tym lepiej.

Lekkie, wiązane półbuty też będą wyglądać świetnie, jeżeli nie założysz do nich skarpet. Unikaj krzykliwych kolorów – wszystko powinno być utrzymane w biurowej tonacji.

Leży jak ulał

Na co musisz zwrócić uwagę przymierzając rzeczy.

1. Koszula

Między kołnierzykiem a szyją powinien zmieścić się palec. Jeżeli potrafisz wcisnąć tam dwa, koszula jest za duża.

2. Marynarka

Zawsze mierz marynarkę na koszulę. Mankiet koszuli powinien wystawać 1-1,5 cm.

3. Spodnie

Nogawka z tyłu ma sięgać 2 cm nad obcas. Jeżeli się na nim opiera, spodnie są za długie i trzeba je będzie skrócić.

4. Krawat

Jego szerokość dostosuj do klap marynarki. Wąskie klapy – wąski krawat.

5. Buty

Noski mają być lekko zaokrąglone. Te kwadratowe i szpiczaste niech czekają na lepsze czasy.

Skórzana aktówka – inwestycja na lata  

1. Funkcjonalność

Klasyczna aktówka jest praktyczna, ale za bardzo formalna. Współczesne teczki mają geometryczny kształt, ale miękką skórę. Skóra może być matowa lub nabłyszczana.

2. Uniwersalność

Taka teczka pasuje zarówno do formalnego garnituru, jak i letniego w stylu smart casual. Nie powstydzą się jej brougsy, doda szyku sportowym półbutom na gumowej podeszwie.

3. Praktyczność

Włożysz tam nie tylko dokumenty i laptopa. Do teczki takiej, jak ta brązowa, spokojnie zmieści się strój do siłowni czy rzeczy na krótką służbową podróż.

MH 04/13

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij