Rozmowa kwalifikacyjna: jak się ubrać? 3 propozycje

Czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna? Ocena Twojego profesjonalizmu zależy w dużym stopniu od tego, jak się zaprezentujesz. Dlatego ubierz się stosownie do okoliczności. Dzięki temu wydasz się bardziej wiarygodny i z pewnością zostaniesz przyjęty na wymarzone stanowisko.

lekcja stylu mens health praca fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

Szkoła Stylu Men's Health

Zapraszamy na lekcję dress code'u ze znanym arbitrem elegancji, wykładowcą Akademii Dyplomatycznej Krzysztofem Łoszewskim.

Menedżer

Opis zestawu

Szary to – po granatowym – drugi kolor akceptowany przez dress code. Koniecznie matowy, nie błyszczący. Zwróć również uwagę na kamizelkę, bo wracają one do łask. Jeśli kupisz dobrze dopasowaną, będziesz wyglądał na lepiej zbudowanego. Poza tym po całym dniu pracy ukryjesz za nią wymiętą koszulę. Czasami warto z tego skorzystać.

garnitur Lavard 899 zł, koszula Giacomo Conti 169 zł, krawat Strellson 259,99 zł, buty Gino Rossi 699,90 zł, poszetka Vistula 99 zł

lekcja stylu mens health praca fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

PR-owiec

Opis zestawu

To zestaw elegancki, choć niepozbawiony swobody. Idealny przykład stylu smart casual. Pastelowa koszula, kolorowa kamizelka albo sweter oraz wąskie spodnie i marynarka w innym kolorze. Jeśli dodasz do tego mokasyny zakładane na gołe stopy, pokażesz, że znasz zasady dress code'u, ale potrafisz je umiejętnie naginać.

marynarka Vistula 999 zł, spodnie Strellson 469,99 zł, koszula Giacomo Conti 169 zł, sweter Mc Earl 79,99 zł, buty Kazar 269 zł

lekcja stylu mens health praca fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

Technik

Opis zestawu

Nie w każdej pracy musisz pojawiać się w garniturze, dlatego czasami w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wystarczy strój nieformalny. Możesz sobie pozwolić na luz, byle kontrolowany! W kurtce typu bomber, wygodnych spodniach i trampkach (pod warunkiem że są czyste!) powinieneś zyskać przychylność przełożonych.

spodnie Denim by Nils Sundstrom 269,95 zł, polo Strellson 249 zł, kurtka Big Star 155 zł, trampki Big Star 89,90 zł

REKLAMA