Reguły noszenia garnituru: do pracy i wieczorowo

Garnitur może zapewnić Ci awans w pracy, poprawić Twoją pozycję w towarzystwie i zwiększyć atrakcyjność w oczach kobiet. Trzeba tylko wiedzieć, jak go nosić. MH daje Ci zbiór powszechnie uznanych, uniwersalnych zasad, które otworzą Ci drogę do sukcesu.

shutterstock.com
Kupno właściwego garnituru wymaga czasu, wiedzy i pieniędzy, ale satysfakcja z faktu, że świetnie w nim wyglądasz, jest bezcenna. (fot. Rob Pitman 2011/shutterstock.com)

Praca


Garnitur jest Ci niezbędny nie tylko do godnego reprezentowania firmy, w której pracujesz. Pomoże Ci także osiągnąć odpowiednią pozycję wewnątrz niej.

Zasada 1:

Mężczyzna, który przychodzi na rozmowę z szefem ubrany w dopasowany garnitur, idealnie wyprasowaną koszulę i lśniące buty, zdaje się mówić: "Wiem, kim jestem, na co mnie stać i zasługuję na tę posadę".

Zasada 2:

Nie noś garnituru droższego niż Twój szef, ale ubieraj taki, który pasuje do stanowiska, o które się starasz, a nie do tego, na którym teraz pracujesz.

Zasada 3:

Oryginalny krawat mógłby świadczyć o Twoim poczuciu humoru, ale naprawdę zabawni ludzie rzadko robią z siebie błaznów. Zamiast krawata w śmieszny wzór, załóż klasyczny w skośne pasy lub drobny geometryczny deseń i zawiąż go w modny, pojedynczy węzeł.

DLA MIŁOŚNIKÓW KLASYKI: Derby i oksfordy

Zasada 4:

Ubieraj się tak, jak oczekują tego Twoi klienci. Staranny strój to sygnał, że ich szanujesz.

Zasada 5:

Lepiej czuć się głupio, będąc za dobrze ubranym, niż wstydzić się, że jest się niedostatecznie dobrze ubranym. Jeżeli nie jesteś pewien, jaki dress code obowiązuje na spotkaniu, załóż garnitur. Najwyżej zdejmiesz krawat.

Zasada 6:

Porządne buty są zawsze w całości wykonane ze skóry. Żadnych podeszw z kauczuku. Chyba że są to buty z ostatniego pokazu Prady, a Ty lubisz być postrzegany jako fashion victim.

Zasada 7:

Brązowe buty i czarny garnitur zawsze wyglądają głupio. Brązowe buty i granatowy lub szary garnitur - świetnie.

Zasada 8:

Mniej znaczy więcej. Klasyczny zegarek na skórzanym pasku lub cienkiej, metalowej bransolecie świadczy o znajomości reguł. Dobra marka jest w cenie, przesadne zdobienia - nie. Cyferblaty wysadzane kamieniami zostaw Beckhamowi.

ZOBACZ TEŻ: Jak nosić garnitur na sportowo?

Zasada 9:

Trzyczęściowy garnitur dodaje powagi i dobrze modeluje sylwetkę. Na dodatek znowu jest bardzo modny.

Zasada 10:

Zwracaj szczególną uwagę na skarpety. Muszą być na tyle długie, by nie odsłaniały łydki przy założeniu nogi na nogę. I powinny być dopasowane kolorem do butów i spodni. Jeżeli nie masz doświadczenia w doborze skarpet, wybieraj te w jednolitym kolorze, bez żadnych wzorków - czarne do czarnych butów i czarnych lub szarych spodni, brązowe do brązowych. Do szarego garnituru i brązowych butów noś skarpety w kolorze ciemnego grafitu.

STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA