+ 20, czyli luz pod kontrolą
(zestaw z lewej) Dżinsowa koszula i kolorowa, pikowana kamizelka z bawełnianym kapturem świetnie komponują się z klasycznymi spodniami z wełny, pod warunkiem że spodnie nie mają kantów. Jeżeli do tego zestawu założysz skórzane buty za kostkę i wywyniesz nogawki, otrzymasz harmonijną całość. Tym bardziej harmonijną, że kolor sznurówek został dopasowany do koloru kamizelki. W tym wypadku zapomnij o butach typu snickers i kolorowych adidasach. W przeciwnym razie luz przerodzi się w chaos.
+ 30, czyli niezobowiązujący casual
(zestaw w środku) Wełna lubi towarzystwo wełny. Dlatego spodnie z flaneli dobrze będą się komponować z dzianinowymi swetrami. Zarówno takimi o grubych splotach, noszonych do skórzanych butów za kostkę, jak i takich z cienkiej dzianiny, zakładanych na koszulę i pod marynarkę. Do takich swetrów wybierz lżejsze buty, np. z zamszu. W tym zestawie sprawdzi się też kardigan, noszony zamiast marynarki. Spodnie mają ciemnobrązowy kolor i dopasują się do wszystkich innych kolorów w Twojej szafie.
+ 40, czyli swobodna klasyka
(zestaw z prawej) Do spodni z wełnianej flaneli najlepsza będzie marynarka wykonana z materiału o podobnej strukturze, np. ze sztruksu lub z tweedu. Jeżeli góra i dół mają podobny kolor, nie zapomnij o mocniejszych akcentach – koszula w czerwoną kratę i czerwona poszetka sprawiają, że zestaw nie jest nudny. Pod marynarkę możesz założyć cienki, bawełniany sweter z dekoltem w szpic – jeżeli chcesz zawiązać dzianinowy krawat, lub okrągłym – w wersji bez krawata. Do takiego zestawu najlepiej pasują brązowe brougsy.
MH 01/2014
Komentarze