[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.6

Przebój jesieni 2014: kurtka szwedka

Jej pierwowzorem jest tzw. kurtka pilotka (z ang. bomber jacket). Szwedka wykonana z lekkiego ortalionu, w naturalnym oliwkowym kolorze, z modnym technicznym połyskiem doskonale wpisuje się w miejski krajobraz i ochroni Cię przed nagłymi zmianami pogody.

kurtka szwedka fot. Wiesław Jurewicz
Szwedkę spopularyzował na początku lat 60. ubiegłego wieku James Dean. W kultowym „Buntowniku bez powodu” nosił czerwoną materiałową kurtkę, wzorowaną na wojskowych wiatrówkach. Szwedkę w połyskliwej, syntetycznej wersji wylansowali już wiele lat później amerykańscy raperzy.

REKLAMA

Do szarych dresów

(stylizacja z lewej) Dresowa tkanina trafiła na wybiegi mody i nic nie wskazuje na to, by chciała szybko stamtąd wrócić do siłowni. Dziewczyny noszą dresowe sukienki i płaszcze, a faceci luźne spodnie z obniżonym krokiem nie tylko w drodze do sportowego klubu. Ta szwedka, chociaż ma mało sportowy, oliwkowy kolor, to dzięki metalicznemu połyskowi bardzo dobrze wpisuje się w to sportowe towarzystwo. Jeżeli dołożysz do tego bluzę i inne detale w intensywnym kolorze, otrzymasz uniwersalny sportowy zestaw na weekendowe popołudnie.

Do czerwonych chino

(stylizacja środkowa) Czerwony kolor do neutralnych nie należy i nie każdy czuje się komfortowo w spodniach-wykrzyknikach. Jednak nawet zachowawczy dżentelmeni zmieniają zdanie, gdy nauczą się nosić ten kolor. Kluczem do zestawu jest stonowane tło. Tylko jeden element garderoby (w tym przypadku spodnie) może być jaskrawy. Czerwony dobrze wygląda z ciemnym granatem, popielem, oliwką lub khaki. To ciągle dla Ciebie zbyt krzykliwe? Kup spodnie w bardziej klasycznym odcieniu cegły lub burgunda.

Do klasycznych dżinsów

(stylizacja z prawej) Szwedka jest wzorowana na tzw. bomber jacket, czyli prostych kurtkach stworzonych dla pilotów wojskowych. Jej cechy charakterystyczne to ściągacze w pasie i przy rękawach, zapięcie na zamek błyskawiczny i stójka zamiast kołnierza. Podstawową funkcją kurtki jest ochrona przed wiatrem i deszczem, a nie chłodem, dlatego nie ma żadnej podpinki. Jeżeli wybierzesz egzemplarz w neutralnym kolorze, możesz go zestawiać z kraciastymi koszulami, swetrami w pasy czy kolorowymi tenisówkami. 

MH 04/2013

Produkty z kategorii: kurtki i płaszcze znajdziesz w sekcji MH Zakupy: kurtki męskie do garnituru

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij