REKLAMA

Produkt Roku 2012: nagrody MH rozdane!

Jesteś facetem poszukującym tylko sprawdzonych rozwiązań? Dobrze trafiłeś. W tym artykule znajdziesz kosmetyki, które bez wahania możesz postawić na swojej półce w łazience. Tej najwyższej, której Twoja kobieta nie dosięgnie. Oto Produkty Roku MH 2012!

prodakszyn 2012/shutterstock.com
fot. prodakszyn 2012/shutterstock.com
Kategoria 2: najlepsze produkty do włosów


Walka o włos

REKLAMA

Skóra głowy mężczyzny produkuje średnio dwa razy więcej tłuszczu niż u kobiet (częściowo przez to, że nasze gruczoły łojowe są większe). Dlatego też częściej doskwiera nam łupież, egzemy i inne dermatologiczne przypadłości. Rozwiązanie: myj włosy codziennie odpowiednim (nie jej) szamponem.

 

Wojtek Ma
Najlepsze produkty do pielęgnacji włosów w teście Produkt Roku MH 2012: szampon przeciwłupieżowy Head&Shoulders Citrus Fresh, szampon do częstego mycia Head&Shoulders Classic Clean, produkt do stylizacji Men-u Muscle Fibre Paste, produkt przeciwko wypadaniu włosów Lab Series Root Power Restorative Hair Tonic, szampon do częstego mycia Men-u Daily Refresh Shampoo i odżywka Men-u SLIC (fot. Wojtek Małkowicz)

 

Gdy używasz suszarki, zakończ suszenie zimnym strumieniem powietrza, które zamknie łuski włosa. Zatrzymasz w ten sposób w środku wilgoć.

Najlepszy szampon przeciwłupieżowy: Head&Shoulders Citrus Fresh

"Szamponów przeciwłupieżowych nie powinno się stosować codziennie, bo mogą przesuszać skórę głowy - zaznacza dr Danuta Nowicka. - Dwa razy w tygodniu w zupełności wystarczy". Ten preparat zawiera aktywny cynk, który skutecznie usuwa oznaki łupieżu, jednak na Twojej półce powinien stać też inny szampon do codziennego stosowania.

Cena 100 ml: 11,99 zł

Najlepszy produkt do stylizacji: Men-u Muscle Fibre Paste

Ujarzmia włosy i nadaje fryzurze pożądany kształt bez efektu "mokrej Włoszki". Nie obciąża włosów i jest bardzo łatwy w stosowaniu. Jedyną wadą tego preparatu jest chemiczny zapach, który na szczęście szybko się ulatnia. Mimo tej ułomności postanowiliśmy nagrodzić ten specyfi k za jego skuteczność.

Cena 100 ml: 49zł

Najlepszy szampon do częstego mycia: Men-u Daily Refresh Shampoo

Cała seria Men-u była dla jury dużym zaskoczeniem. To skuteczne preparaty w małych, poręcznych opakowaniach, skoncentrowane, więc bardzo wydajne, o przyjemnym, niekolidującym z innymi kosmetykami zapachu. Szampon też nie rozczarował - włosy są po nim sprężyste, lśniące, nie elektryzują się i nie puszą.

Cena 100 ml: 39,50 zł

Wyróżnienie dla szamponu do częstego mycia: Head&Shoulders Classic Clean

To łagodniejsza wersja szamponu przeciwłupieżowego do codziennego mycia głowy. Nagrodziliśmy jego praktyczność - w sytuacjach, kiedy nie możesz stosować dwóch szamponów, Classic Clean poradzi sobie z oznakami łupieżu i nie podrażni skóry głowy.

Cena 100 ml: 11,99 zł

Najlepsza odżywka: Men-u SLIC

"Produkty typu 2 w 1 stosuj w awaryjnych sytuacjach, w podróży lub na siłowni. Coś, co działa na wszystko, nie działa dobrze na nic" - przestrzega kosmetolog Aneta Szulska-Schoepp. Odżywka Men-u jest tak prosta w użyciu, że od razu ją polubisz. Nakładasz, przeczesujesz i gotowe. A włosy odwdzięczą się zdrowym wyglądem.

Cena 100 ml: 49,50 zł

Najlepszy produkt przeciwko wypadaniu włosów: Lab Series Root Power Restorative Hair Tonic

Serum zwiększające objętość włosów. Pompujesz je na dłoń, wcierasz w skórę głowy, przeczesujesz włosy grzebieniem i suszysz. Włosy stają się grubsze, mniej łamliwe, lepiej się układają, a cebulki są odżywione i pobudzone do pracy. Jury było jednogłośne: najlepszy obecnie produkt na rynku.

Cena 200 ml: 120 zł


Na następnej stronie: najlepsze produkty do ciała

1 ... 2 3 4 ... 8
STRONA 3 z 8

Komentarze

 (7)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA