Produkt Roku 2009: nagrody MH rozdane!

Chcesz oszczędzić czas, pieniądze i wyglądać lepiej? Z pomocą ekspertów wybraliśmy dla Ciebie najlepsze kosmetyki dla faceta. To górna męska półka; jej wysokość wyznacza jakość i skuteczność działania, a nie wygórowane ceny. Poznaj nasz werdykt.

Marlena Bielinska (Rodale Images)
fot. Marlena Bielinska

Mężczyźni rodzą się po to, by rozwiązywać problemy, a nie po to, by je wymyślać. O ile nakładanie na twarz maseczek, by za kilka lat nie mieć zmarszczek, uważamy za czynność zdecydowanie zniewieściałą (nasz ekspert dermatolog ma odmienne zdanie, może z czasem damy się przekonać), o tyle łagodzenie podrażnień skóry po goleniu czy walka z opuchniętymi od pracy przy komputerze oczami to już bardzo męska sprawa.

Bo czasy, w jakich żyjemy, przedefiniowały pojęcie męskości. Odkąd pracujemy w klimatyzowanych biurach, jeździmy klimatyzowanymi samochodami, ćwiczymy w klimatyzowanych siłowniach, nasza skóra zaczęła tracić naturalną wilgoć. Odkąd jemy produkty z konserwantami, wdychamy zanieczyszczone powietrze i myjemy się chlorowaną wodą - skóra zrobiła się bardziej wrażliwa. Do tego codzienne golenie podrażniające naskórek, praca po godzinach i stres - i już masz odpowiedź, dlaczego mydło i brzytwa przestały wystarczać współczesnemu facetowi.

Pojawił się nowy problem i zadaniem mężczyzny jest znaleźć najlepsze rozwiązanie. Nasz panel ekspertów wziął pod lupę kilkadziesiąt kosmetyków, które były dostępne w sklepach w 2009 roku. Wszystkie zostały sprawdzone pod kątem skuteczności działania, wydajności, łatwości aplikacji i estetyki opakowania. Braliśmy również pod uwagę stosunek jakości produktu do jego ceny. I w ten sposób wyłoniliśmy zwycięzców.

Tytuły Produktów Roku 2009 przyznaliśmy w 5 kategoriach: Ciało, Golenie, Twarz, Włosy, Zapachy. Nie zawsze udało nam się znaleźć najlepszy produkt - czasem decydowaliśmy się przyznać jedynie wyróżnienie, uznając, że żaden z dostępnych na rynku produktów nie spełnia jeszcze naszych oczekiwań.

Oto jury, które wybrało dla Ciebie Produkty Roku 2009:

dr Danuta Nowicka - specjalista dermatolog, kosmetolog, autorka pierwszego w Polsce podręcznika z dermatologii dla kosmetologów. O męskiej skórze wie wszystko.

Agnieszka Adamska-Romano - purchasing manager w sieci Marionnaud Polska. Wiele lat spędziła w Paryżu, gdzie ukończyła Międzynarodową Szkołę Kosmetyczną i... tańczyła w Moulin Rouge!

Sergiusz Osmański - dyrektor artystyczny i PR Sephora Europa Centrum. Absolwent prestiżowej londyńskiej szkoły wizażu, pracował jako główny wizażysta Diora. Dba o wizerunek wielu gwiazd.

Michał Gajkowski - członek zarządu i dyrektor finansowy sieci perfumerii Douglas Polska. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że świat kosmetyków nie ma dla niego tajemnic.

Krzysztof Komar - redaktor naczelny MH, prezes zarządu wydawnictwa Motor-Presse Polska. Nie boi się wyzwań: ostatnio zaliczył swój pierwszy spadochronowy skok i test kosmetyków.

Jeżeli jesteś facetem poszukującym tylko sprawdzonych rozwiązań, to na kolejnych stronach znajdziesz kosmetyki, które bez wahania możesz postawić na swojej półce w łazience. Tej najwyższej, żeby Twoja kobieta nie mogła dosięgnąć.

Przejdź na następną stronę i poznaj laureatów konkursu Men's Health Produkt Roku 2009

1 2 3 ... 6
STRONA 1 z 6
REKLAMA