[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Styl

  • Problemy z nadmiernym poceniem: 7 sposobów na walkę z potem

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Problemy z nadmiernym poceniem: 7 sposobów na walkę z potem

Latem reklamy bombardują nas różnymi produktami przeciw poceniu. Sprawdź, jaki warto wybrać, w zależności od tego, jak duży masz problem.

nadmierna potliwość fot. Shutterstock

1. Dezodorant

Pierwsza i najsłabsza linia ochrony przed potem. Silnie perfumowany, w ten sposób maskuje przykrą woń. Zazwyczaj – przez działanie takich składników, jak talk, ekstrakt glikolowy z rozmarynu, ekstrakt z szałwii lekarskiej, rumianku i tymianku – również dezynfekuje oraz hamuje rozwój drobnoustrojów.

Skuteczność dezodorantu jest krótkotrwała i ogranicza się do kilku godzin. Jeśli nie masz problemów z intensywnym poceniem, możesz użyć go kilka razy dziennie.

2. Antyperspirant

Działa skutecznie, ale miejscowo. W połączeniu z wilgocią skóry i pod wpływem temperatury przekształca się w żel, który zwęża ujścia gruczołów potowych, ograniczając wydostawanie się potu na zewnątrz. W składzie ma sole glinu, kwas stearynowy, talk, garbniki, preparaty ziołowe. Stosuj rano na umytą i osuszoną skórę.

3. Bloker

Działa na podobnej zasadzie, jak zwykłe antyperspiranty, tyle że wytwarzany żel blokuje gruczoły łojowe głębiej w skórze. Wystarczy zastosować go 1-2 razy w tygodniu na noc, a będzie działał przez kilka dni (mimo codziennego prysznica). Lepiej jednak nie stosować go zbyt często. Rozwój bakterii, które w warunkach fizjologicznych są likwidowane przez pot, może przyczynić się do podrażnienia skóry.

4. Tabletki

Mogą przydać się w przypadku nadpotliwości całego ciała, z którą nie radzą sobie blokery. Dzięki nim pot nie wydostaje się w nadmiarze na powierzchnię skóry. Nie zostaje jednak uwięziony w gruczołach potowych, lecz wydalony wraz z moczem. Dlatego efektem ubocznym stosowania tabletek są częste wizyty w toalecie. Lepiej skonsultuj ich skład z lekarzem – mogą spowodować zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej.

REKLAMA

REKLAMA

Sylwetka
A na ciężkie przypadki:

Jonofreza

Proces, w którym za pomocą wody i prądu używa się leczniczych jonów, które przepuszczane przez ręce lub stopy pacjenta zapewniają krótkotrwałą ulgę od pocenia. Zabieg można wykonać w gabinecie kosmetycznym.

Zastrzyki z toksyną botulinową

Botoks czasowo "wyłącza" pocenie w okolicy miejsca zastrzyku przez interakcje z układem nerwowym tego miejsca. Zabieg powinien wykonać kosmetolog.

Leczenie chirurgiczne

Stosowane jest jako ostateczne rozwiązanie w ciężkich przypadkach nadmiernej potliwości. Polega zazwyczaj na usunięciu gruczołów potowych w sposób nieodwracalny. Konieczna wizyta u chirurga.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij