Poszetka: jaką wybrać i z czym ją nosić?

Noszona z krawatem dodaje szyku. Do garnituru bez krawata – podkreśla dobry styl. Do marynarki i dżinsów – dystans do siebie i mody. Tak czy siak poszetka to must have, ale musisz wiedzieć, jak dobrać ją adekwatnie do reszty ubrania. Oto parę cennych rad.

poszetki Tomasz Woźny
fot. Tomasz Woźny

1. Biała poszetka

Brawura: 1/10

Materiał: bawełna

Noś z: jest tak prosta, że aż w swojej prostocie wyrafinowana. Noś ją do białej koszuli i ciemnego garnituru – na bardziej oficjalne wyjścia z krawatem, na mniej – bez. Składaj ją w krawat i wysuń na prosto ok. 1 cm z kieszonki.

2. Bordowa poszetka w kropki

Brawura: 2/10

Materiał: jedwab

Noś z: świetna do szarego lub granatowego garnituru. W przeciwieństwie do bawełnianych poszetek, które wkładasz do kieszonki złożone w kwadrat, tu możesz poszaleć z kształtem.

3. Poszetka w tureckie wzory paisley

Brawura: 5/10

Materiał: jedwab

Noś z: dobry wzór dla początkujących – im mniejszy, tym łatwiejszy w obsłudze. Na dodatek ten należy już do klasyki. Połączenie czerwieni i niebieskiego dobrze łączy się z granatem i szarościami. Składaj ją w trójkąt.

4. Granatowa poszetka w kratkę

Brawura: 4/10

Materiał: jedwab

Noś z: wąskim granatowym krawatem. Wtedy złóż ją na kwadrat i na prosto. A do dżinsów i granatowej marynarki bez krawata i złożoną bardziej fantazyjnie.

5. Poszetka w kolorowe fale

Brawura: 8/10

Materiał: jedwab

Noś z: ta poszetka jest tak brawurowa, że radzimy nosić ją samodzielnie, tzn. bez krawata. Złap ją w środku dwoma palcami, unieś do góry i tak powstały kielich włóż do kieszonki.

6. Granatowa poszetka w kaczki

Brawura: 6/10

Materiał: jedwab

Noś z: poszetkę w taki wzór nosimy złożoną fantazyjnie (jak nr 5) samodzielnie lub do jednobarwnego (tu granatowego lub czerwonego) krawata.

MH 10/13

REKLAMA