Poranna higiena faceta - 6 kroków [Poradnik]

Wstając po ciężkiej nocy, wyglądasz i czujesz się jak uciekinier z planu "Walking Dead"? Lepiej szybko się ogarnij, bo według naszej ankiety sam nieświeży oddech odbiera 91% kobiet ochotę na poranny seks.

facet myjący twarz toaleta fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

1. Woda z plusem

Nawodnienie jest kluczowe dla wyglądu Twojej skóry – szczególnie o poranku po bardzo wesołym wieczorze. Zwykła woda to w tym wypadku za mało. Dodaj do niej szczyptę soli i łyżeczkę syropu klonowego .

"Potrzebujesz sodu i glukozy, by wcisnąć wodę do Twojego odwodnionego organizmu" – mówi dr Robert Starzec. Albo kup wodę kokosową – jest naturalna, a działa lepiej niż chemiczne izotoniki.

2. Czarny poranek

Popijając swoją superwodę, zaparz dwie torebki czarnej herbaty, która uwalnia potrzebne Ci taniny i kofeinę. Wyciągnij torebki i zostaw do ostygnięcia. Następnie połóż je na kilka minut na powiekach.

Tanina redukuje opuchliznę, natomiast kofeina napina zwiotczałą skórę. Już nasze babcie stosowały okłady z herbaty na zmęczone oczy. Bo chociaż nie znały mechanizmu działania, to wiedziały, że działa.

3. Mycie na okrągło

Łap w ciemno za miękką lub średnio twardą szczoteczkę do zębów (twarda pokaleczy Ci dziąsła). "Szczotkuj kolistym ruchem od dziąseł" – radzi stomatolog Kenneth Young. Myj zęby przynajmniej 30 minut po jedzeniu, by zapobiegać erozji szkliwa. Poranną toaletę przyspieszy elektryczna szczoteczka – wystarczą 2 minuty, by wyszorować nią zęby do czysta.

golenie shutterstock.com
fot. Shutterstock

4. Po nitce do zęba

Wypluj pastę, ale nie płucz ust – podczas nitkowania wciśniesz pastę między zęby. Zahacz nić o ząb z jednej strony na kształt litery C, następnie trzyj z góry na dół zamiast na boki. Oszczędzisz sobie czasu i dziąseł. Sprawę ułatwi Ci dodatkowo odwrócenie się od lustra, które tylko rozprasza Twoją uwagę, pokazując ruchy w odwrotnych kierunkach. Szczególnie o 6:30 rano.

5. Na końcu języka

Twój język jest jak włochaty dywanik, po którym beztrosko harcują bakterie. A te, poza nieświeżym oddechem, przyczyniają się do powstawania przebariweń, a co gorsza, do ubytków. W pewnym stopniu radzi sobie z nimi szczoteczka i płyn, jednak nic nie zastąpi sprzętu stworzonego specjalnie do czyszczenia języka. Stosuj rano i wieczorem.

6. Biały finisz

Płukanie ust po szczotkowaniu i nitkowaniu usuwa plagę zarazków. Jeśli chcesz zadziałać wielozadaniowo, wybierz płukankę, która dodatkowo wybieli Twoje uzębienie i zapobiegnie powstawaniu przebarwień. Statystyki mówią same za siebie – przy pierwszym spotkaniu 92% kobiet zraziłoby się do Twoich zaniedbanych zębów. Najlepiej idź do stomatologa na usunięcie kamienia i przebarwień, a potem stosuj płyn.

Zobacz również:
REKLAMA