[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Poranna higiena faceta - 6 kroków [Poradnik]

Wstając po ciężkiej nocy, wyglądasz i czujesz się jak uciekinier z planu "Walking Dead"? Lepiej szybko się ogarnij, bo według naszej ankiety sam nieświeży oddech odbiera 91% kobiet ochotę na poranny seks.

facet myjący twarz toaleta fot. Shutterstock

1. Woda z plusem

Nawodnienie jest kluczowe dla wyglądu Twojej skóry – szczególnie o poranku po bardzo wesołym wieczorze. Zwykła woda to w tym wypadku za mało. Dodaj do niej szczyptę soli i łyżeczkę syropu klonowego .

"Potrzebujesz sodu i glukozy, by wcisnąć wodę do Twojego odwodnionego organizmu" – mówi dr Robert Starzec. Albo kup wodę kokosową – jest naturalna, a działa lepiej niż chemiczne izotoniki.

2. Czarny poranek

Popijając swoją superwodę, zaparz dwie torebki czarnej herbaty, która uwalnia potrzebne Ci taniny i kofeinę. Wyciągnij torebki i zostaw do ostygnięcia. Następnie połóż je na kilka minut na powiekach.

Tanina redukuje opuchliznę, natomiast kofeina napina zwiotczałą skórę. Już nasze babcie stosowały okłady z herbaty na zmęczone oczy. Bo chociaż nie znały mechanizmu działania, to wiedziały, że działa.

3. Mycie na okrągło

Łap w ciemno za miękką lub średnio twardą szczoteczkę do zębów (twarda pokaleczy Ci dziąsła). "Szczotkuj kolistym ruchem od dziąseł" – radzi stomatolog Kenneth Young. Myj zęby przynajmniej 30 minut po jedzeniu, by zapobiegać erozji szkliwa. Poranną toaletę przyspieszy elektryczna szczoteczka – wystarczą 2 minuty, by wyszorować nią zęby do czysta.

REKLAMA

REKLAMA

golenie fot. Shutterstock

4. Po nitce do zęba

Wypluj pastę, ale nie płucz ust – podczas nitkowania wciśniesz pastę między zęby. Zahacz nić o ząb z jednej strony na kształt litery C, następnie trzyj z góry na dół zamiast na boki. Oszczędzisz sobie czasu i dziąseł. Sprawę ułatwi Ci dodatkowo odwrócenie się od lustra, które tylko rozprasza Twoją uwagę, pokazując ruchy w odwrotnych kierunkach. Szczególnie o 6:30 rano.

5. Na końcu języka

Twój język jest jak włochaty dywanik, po którym beztrosko harcują bakterie. A te, poza nieświeżym oddechem, przyczyniają się do powstawania przebariweń, a co gorsza, do ubytków. W pewnym stopniu radzi sobie z nimi szczoteczka i płyn, jednak nic nie zastąpi sprzętu stworzonego specjalnie do czyszczenia języka. Stosuj rano i wieczorem.

6. Biały finisz

Płukanie ust po szczotkowaniu i nitkowaniu usuwa plagę zarazków. Jeśli chcesz zadziałać wielozadaniowo, wybierz płukankę, która dodatkowo wybieli Twoje uzębienie i zapobiegnie powstawaniu przebarwień. Statystyki mówią same za siebie – przy pierwszym spotkaniu 92% kobiet zraziłoby się do Twoich zaniedbanych zębów. Najlepiej idź do stomatologa na usunięcie kamienia i przebarwień, a potem stosuj płyn.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij