[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Pielęgnacja twarzy faceta w 5 krokach

Niektórzy faceci traktują pielęgnację skóry jak zdzieranie farby z mebli – uważają, że im więcej włożą w nią siły, tym lepsze osiągną rezultaty. A czasem delikatniej znaczy lepiej.

facet, męska twarz fot. Shutterstock

Pielęgnacja twarzy mężczyzny - porady

1. Oczyszczanie twarzy

Szorowanie policzków mydłem wygląda dobrze w westernach. W prawdziwym życiu kończy się to czerwoną twarzą z suchymi, odstającymi skórkami. Nie dość, że Tobie nie jest z tym przyjemnie, to jeszcze dziewczyna narzeka, że równie dobrze mogłaby się przytulać do arkusza papieru ściernego.

A wystarczy kupić łagodniejszy żel do twarzy i wmasować go okrężnymi ruchami, by usunąć brud i martwe komórki, nie podrażniając przy tym skóry. Postaraj się też dotykać twarzy ręcznikiem, zamiast trzeć.  

2. Tarcie oczu

Obojętne, czy akurat szorujesz twarz, wcierasz krem czy próbujesz się obudzić – zawsze najbardziej dostaje się skórze wokół oczu. Ta zaś jest cienka, skóra do podrażnień i najłatwiej zdradza przebalowaną noc czy zbyt długie ślęczenie przed komputerem.

Przestań bać się kremu pod oczy – nie zrobi z Ciebie panienki, tylko wypoczętego faceta. Wklep go od wewnętrznego do zewnętrznego kącika, bez tarcia czy naciągania skóry. 

3. Szczotkowanie zębów

Jeśli używasz manualnej szczoteczki, prawie na pewno zbyt mocno dociskasz ją do zębów. Ryzykujesz w ten sposób ścieranie szkliwa oraz cofanie dziąseł. Nie dość, że ułatwia to powstanie próchnicy, to jeszcze uwrażliwia zęby na zmiany temperatury.

Stomatolodzy polecają szczoteczki soniczne, które emitują specjalne drgania – te, rozchodząc się w wodzie, ślinie oraz paście wytwarzają mikrobąbelki powietrza. Bąbelki uderzają z dużą siłą w znajdujący się na powierzchni zębów osad, usuwając go z powierzchni zębów. 

REKLAMA

Produkty z kategorii: twarz znajdziesz w sekcji MH Zakupy: kosmetyki do twarzy męskie
STRONA 1 z 2

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij