Paco Rabanne Pure XS - zapach z duszą

Mawia się, że mężczyzna nie powinien oszczędzać na zegarku i butach. My dorzucilibyśmy jeszcze do tego dobre perfumy. Jeśli szukasz takich, dzięki którym wyróżnisz się z tłumu, mamy coś dla Ciebie.

Paco Rabanne

Paco Rabanne - mistrz fantazji

Marka Paco Rabanne jest zawsze tam, gdzie najmniej się jej spodziewasz. Obrazoburcza, oryginalna, niezbędna. Pojmuje ducha obecnych czasów tylko po to, żeby iść pod prąd. Ma zdolności do prowokowania, odziedziczone po swoim założycielu i kultywowane z ironią. W Paco Rabanne kreacja jest szokiem i zawsze odbiega od normy. Zapachy Paco Rabannne sprzeciwiają się konformizmowi i przytakują wszelkim fantazjom.

Bajeczne życie na pstryknięcie palcami z 1 Million i jego Damą. Legenda bohatera i bogini w nowym ujęciu w zapachach Invictus i Olympéa. W wreszcie excess (brak umiaru, eksces, wybryk, zbytek) rozgrywany z werwą przez sagę XS. W 1993 roku zapach XS utorował drogę seksualnej żądzy, wolnej od wszelkich tabu. Potem objawiła się fantazja gwiazdy rocka w zapachu Black XS. W 2017 roku Pure XS obwieszcza powrót seksu lub raczej erotyzmu.

Pure XS - brak umiaru w najczystszej postaci

Jest mężczyzną, który posiada to wszystko w nadmiarze. Bogactwo i urodę, i całe życie przed sobą. Ponętny dziedzic fortuny z atrybutami, które wykraczają poza perfekcję. Wychowany w neogotyckim rodzinnym pałacu, już od wczesnego dzieciństwa otoczony był wysublimowaną sztuką i winami klasy grand cru.

Jest atrakcyjnym mężczyzną o wyrafinowanym guście i ostrym dowcipie. Nie boi się nadmiernej prędkości, gdy mknie rozpędzony swoim Astonem Martinem. Naturalnie obeznany z kulturą, prawdziwy esteta. Jego życie jest sztuką, a jego ciało dziełem sztuki. Perfekcyjna aparycja,  spokój i opanowanie, a w dodatku twarz anioła.

Przystojny dziedzic wzbudza podziw i posiada naturalny talent uwodziciela – zdobywa kobiety bez najmniejszego wysiłku. Czy ktokolwiek mógłby zachować dystans w obecności tak idealnego piękna? Zwłaszcza, że mężczyzna ten wydaje się nieosiągalny.

Pure XS – historia braku umiaru i seksu

Fantazja uosabiana przez zbyt perfekcyjnego i perfekcyjnie nieprzyzwoitego mężczyznę. Niedostępny dziedzic fortuny, który emanuje seksem i pożądaniem. Podwójny grzech. Pure XS to nadmiar w czystej postaci, ukryta,  jawna i czysta fantazja. Pure XS: dwoista natura mężczyzny o szlachetnym rodowodzie i wielkim seksualnym potencjale. Łączy w sobie powściągliwość i śmiałość, lubieżność i cnotę - z magnetycznym rezultatem.

Nazwa folguje ekstremalności - Pure jak czystość męskiego piękna lub namiętność i erotyzm. XS  to litery słowa „sex” i zapach, który oscyluje między świeżością i ogniem.

Pure XS - film

Kiedy nieosiągalny mężczyzna wyzwala najbardziej wojerystyczne popędy. Światła, kamera, akcja! Czarny marmur i kandelabry, obrazy mistrzów malarstwa i imponująca kolekcja zabytkowych ksiąg. Pokój kąpielowy naszego dziedzica stanowi scenerię, w której rozegra się spektakl. Wspaniały bogaty buduar, w którym nowoczesność łączy się z barokiem. Hedonizm jest oczywisty, a gust nieskazitelny.

Do tej luksusowej łazienki wchodzi mężczyzna, odkręca wodę i zdejmuje ubranie. Szybkie ujęcie jego zachwycającego, półnagiego ciała. Grupa dziewcząt wpatruje się w niego i marzy o nim na odległość. Są zahipnotyzowane. Olśnione tak intensywnym pięknem, omdlewają - są zbyt bezsilne, aby podjąć jakiekolwiek działanie. Frustracja. Obiekt grzesznych fantazji znajduje się tuż przed ich oczami – tak bliski, a tak nieosiągalny.

Paco Rabanne

Obsesja. Dziedzic o tym wie lub przynajmniej przeczuwa ich obecność. To wysmakowana gra. Stoi przed lustrem i uśmiecha się, jakby nie był niczego świadom i rozpyla zapach na lewą stronę ciała… potem na prawą, a potem … nieco niżej. Reakcje łańcuchowe. Ogólna histeria i omdlenia zamykają tę scenę. Wyłania się atrybut filmu: flakon Pure XS otoczony sylwetką węża.

Film reklamowy ukazuje seksualne fantazje w wysublimowany i estetyczny sposób w stylizowanej z przepychem scenerii. Pulsujący rytm arii „Habanera” z opery Carmen Bizeta akompaniuje narastającemu pożądaniu w tragikomicznym wymiarze – aż po ostatnią scenę: uważaj!

Humor, znak rozpoznawczy Paco Rabanne przenika film i  odwraca role przepisane płciom: przedmiotem pożądania jest tu mężczyzna, a nie kobieta! Oko puszczone do widza. Ujęcie pod wysokim kątem wywołuje wrażenie filmu w filmie, zanurzając nas w spektaklu. Symbol falliczny i alegoria grzechu – wąż kusiciel wije się między elementami scenografii, aby ukazać się na samym końcu.  

Film zrealizował ponownie Johan Renck. Po Lady Million to jego drugi projekt dla Paco Rabanne. Szwedzki reżyser należy do nowego pokolenia artystów, którzy parają się wieloma dziedzinami. Od muzyki do fotografii, poprzez kino i reklamę - Johan Renck wyrobił sobie nazwisko, ukazując mrocznie piękny, gotycki świat.

Skandynawska estetyka… Renck wyreżyserował szereg epizodów seriali telewizyjnych: Breaking Bad, żywe trupy i The Last Panthers. Zrealizował również przyjęte z uznaniem wideoklipy dla takich wykonawców jak: Beyoncé, Madonna, The Knife, New Order, Robbie Williams i David Bowie.

Pure XS – kampania zdjęciowa  

Twórca kampanii reklamowych Million w słynnej hollywoodzkiej czarno-białej estetyce i wielki fotograf modowy Nathaniel Goldberg powraca z niezwykle kinowym zdjęciem reklamowym. W kontrastującej, jasnej i mrocznej atmosferze spadkobierca pozuje z nagim torsem i kurtką niedbale przerzuconą przez ramię. Mniej oznacza więcej. Dumne spojrzenie przenikliwie skierowane na kamerę z błyskiem ironii. Zachęta? Na pierwszym planie wyłania się flakon Pure XS. Za nim uwidacznia się złoty wąż, który przybiera pozę S. Metafora, która nie unika patosu.

Paco Rabanne

Francisco – spadkobierca erotyzmu

Aby znaleźć odpowiednią twarz dla swojego dziedzica, Paco Rabanne poszukiwał osobowości, która uosabiałby zarazem lubieżność i cnotę. Romantyzm bohatera Viscontiego i seksapil uwodziciela.  Francisco Henriques jest właśnie takim bohaterem.

Daleki od samczych i monolitycznych męskich standardów, ten 21-letni model emanuje niepokojącą erotyczną charyzmą. Jego szlachetna uroda i młodzieńcza świeżość wyrażają zarówno męskość, jak i kobiecość. Francisco posiada intensywny urok i naturalną zmysłowość. Cechuje go ewidentna nonszalancja, a przede wszystkim szczerość, która zniewala kobiety.

Pure XS – flakon

Aby poprzez flakon ukazać erotyczne fantazje, projektant skupił się na stylizowanej powściągliwości, która ukazuje brak umiaru w swojej zwierzęcości a zarazem czystości. Ten dualizm opiera się na solidnej podstawie. Szkło jest masywne, lecz posągowe. Flakon otwiera się zalotnym męskim gestem. Ma lakierowany czarny korek i ostre krawędzie.

Mroczną atmosferę szkła rozświetla przejrzysty blask. Kolor niebieski ulega gradacji: przybiera różne odcienie – od najgłębszego po elektryzujący. Błękitny kolor błękintnej krwi. Błękit szlachetnego rodowodu. Śmiały i niepokojący flakon Pure XS to niebywale piękny przedmiot, który wzbudza pożądanie.

Zapach – świeży uwodzicielski orientalny  

Paco Rabanne powierzył stworzenie zapachu dwóm utalentowanym kreatorkom z IFF: Anne Flipo (kreatorki zapachu Lady Million) i Caroline Dumur. Wyzwaniem polegało na wyrażeniu poprzez zapach wrażenia skóry drżącej pod wpływem pożądania i rozpalonej rozkoszą. Kreatorki dążyły do stworzenia kompozycji opartej na dwóch akordach, które kontrastują i harmonizują ze sobą. Zapach miał również oddziaływać na wszystkie zmysły. Na zmysł powonienia oczywiście, lecz także na zmysł smaku i dotyku – jak zmysłowa pułapka.

Pure XS to wibrujący, magnetyczny i świeży zapach orientalny, w którym nieustannie przeplata się  ciepło-zimno, delikatność i intensywność. Podczas gry wstępnej zmysły szaleją i podniebienie odczuwa mrowienie na skutek przedawkowanej porcji niemal zmrożonego imbiru. Soczysty, smakowity afrodyzjak. Cielisty drugi powiew: zielony kremowy aromat roślinnego soku i ultramęskiego tymianku.

Ponownie brak umiaru i spotęgowana nieprzyzwoitość. Cynamon stanowi pikantny akcent i pobudza apetyt. Pikantny grzech! Następnie przypływ intensywnej szlachetnej wanilii nasyconej skórą, likierem i piżmem. Słodko zwierzęcy aromat. Wreszcie nadchodzi czas, by zanurzyć się w pulsującym cieple mirry oprószonej cukrem. Doznanie rozpalonej skóry. Czyste pragnienie, aby pofolgować swoim pragnieniom. Jeszcze raz.  

Źródło: Materiały prasowe nadesłane przez producenta.

Zobacz również:
REKLAMA