Oświadczyny we Wigilię – o czym musisz pamiętać?

Podejście do wielu tradycji, także do tej zaręczynowej, jest dziś znacznie luźniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu. Nie mniej jednak najważniejszym elementem oświadczyn wciąż pozostaje pierścionek z diamentem. Podobno najczęściej trafia on na rękę swojej właścicielki właśnie w wigilijny wieczór... Jak więc wybrać biżuterię na zaręczyny i gdzie najlepiej ją kupić? Wraz z ekspertami z marki jubilerskiej ACLARI Diamonds podpowiadamy, o czym trzeba pamiętać!

Pierścionek zaręczynowy - jaki wybrać? Aclari ACLARI

Świąteczne wyzwanie – wybór pierścionka zaręczynowego

Bez wielu detali można wyobrazić sobie oświadczyny, ale pierścionek jest nieodłączną częścią tego wielkiego wydarzenia. Mówi się, że ten zaręczynowy powinien być z diamentem. Jak dobrze go wybrać? Oto kilka wskazówek, które ułatwią Ci to zadanie!

Określ swój budżet

O tym, ile powinien kosztować zaręczynowy pierścionek, krąży wiele różnych historii – ale w tej kwestii kieruj się przede wszystkim własnymi możliwościami. Pamiętaj, że za dobrą jakość warto zapłacić trochę więcej. Bez względu na kolor złota szukaj biżuterii w próbie 585 – pod kątem wytrzymałości właśnie ten stop wypada najlepiej. Na cenę pierścionka wpływa również liczba i jakość diamentów. Zwróć uwagę nie tylko na wielkość kamieni, ale też na ich pozostałe właściwości, czyli:

  • czystość,
  • masa,
  • kolor,
  • a także szlif.

– Za pomocą konfiguratora na naszej stronie internetowej dobierzesz odpowiednie parametry pierścionka. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny mają brylanty o czystości SI, kolorze G/H, co jest u nas standardem – mówi jubiler z marki ACLARI Diamonds. – Ponadto każdy pierścionek z brylantem musi mieć certyfikat autentyczności, co spełniamy w naszych produktach – dodaje.

Styl pierścionka – dobierz do stylu Ukochanej

Tutaj bardzo przydaje się spostrzegawcze męskie oko. Im więcej wiesz o swojej partnerce – o tym, co jej się podoba, a co nie – tym lepiej. Spójrz, czy ukochana w ogóle nosi biżuterię, a jeśli tak – jakie są to ozdoby: odważne czy raczej proste. Jeszcze jakiś czas temu w zaręczynowych kolekcjach przeważały klasyczne pierścionki z żółtego złota. Obecnie do wyboru masz również złoto białe, a także biżuterię w różnym stylu, np. asymetryczną czy retro.

Na początek warto przejrzeć zaręczynowe kolekcje w salonie stacjonarnym lub pooglądać je online. Przy każdym modelu zamieszczamy zdjęcia oraz filmy, na których widać, jak biżuteria wygląda na ręce – podpowiadają eksperci z ACLARI Diamonds.

Co do samego koloru złota, sprawa jest zazwyczaj dość prosta. Wystarczy zwrócić uwagę na to, jakie ozdoby przyszła narzeczona sama wybiera dla siebie. Jeśli złote, polecamy postawić i tutaj na klasykę, jeśli srebrne – pierścionek zaręczynowy z białego złota będzie lepszym wyborem  – dodają.

Sam styl to już rzecz gustu. Jeśli pierścionek zgrywa się z pozostałymi ozdobami – świetnie. Wiedz jednak, że diamentowa biżuteria jest z natury raczej uniwersalna. W praktyce oznacza to, że naprawdę trudno... wybrać ją źle.

Zdecyduj, gdzie kupisz zaręczynowy pierścionek

Możesz zamówić go online albo kupić stacjonarnie. Każda z powyższych opcji się w tym przypadku sprawdzi doskonale! Zdecyduj więc sam, jak jest Ci najwygodniej.

W ACLARI Diamonds stawiamy na to, aby można było dopasować formę zakupu do własnych preferencji oraz możliwości – podkreślają eksperci. – Zarówno kupując online, jak i stacjonarnie można liczyć na pomoc z naszej strony. Podpowiadamy, co dokładnie wybrać, jak dobrać rozmiar pierścionka, odpowiadamy na wszelkie wątpliwości. Warto więc śmiało o wszystko pytać, bo to naprawdę ułatwia podjęcie decyzji.

Pomyśl też, jak zapakować zaręczynowy prezent

W końcu nic tak nie cieszy, jak niespodzianki. Postaraj się w tej kwestii o drobny element zaskoczenia. Możesz np. zapakować biżuterię jak prezent gwiazdkowy albo schować pudełeczko w kolejnym, nieco większym pudełku. Rozpakowywanie takiego prezentu zawsze wywołuje mnóstwo pozytywnych emocji! Pierścionek można też ukryć w świątecznych ozdobach. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej.

To co z pierścionkiem?

Jeśli wciąż jeszcze nie miałeś okazji się tym zająć, czas najwyższy! Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe z brylantami kupisz w ACLARI Diamonds. Sprawdź kolekcję online lub zajrzyj stacjonarnie do jednego z salonów marki, które znajdziesz w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Gdyni, Katowicach, Olsztynie i we Wrocławiu.

Zobacz również: