Okulary przeciwsłoneczne: najmodniejsze modele sezonu letniego

W tym sezonie nie tylko barwa oprawek ma znaczenie, ale także – a może przede wszystkim – kolor szkieł. Trendy poszły o krok dalej i zabawa soczewkami dała naprawdę imponujące efekty. Ulice stały się kolorowe jak nigdy przedtem.

okulary fot. Wojciech Małkowicz
fot. Wojciech Małkowicz

Szkła nie są już tylko po prostu przyciemniane. Są fantazyjnie barwione na różne kolory, zdarzają się nawet tęczowe i wzorzyste. Oprócz efektu wizualnego, mają za zadanie chronić oczy przed zbyt intensywnym światłem czy umożliwiać prowadzenie samochodu w pełnym słońcu. Poszczególne kolory soczewek spełniają różne funkcje i okazuje się, że w nowym sezonie może już nie wystarczyć jedna para nowych, stylowych okularów przeciwsłonecznych.

REKLAMA

Warto zapamiętać podstawową zasadę: w słoneczne dni najlepsze będą okulary z soczewkami ciemnymi – w kolorach szarych, grafitowych, brązowych, ciemnozielonych, a przy dużym zachmurzeniu i małym natężeniu światła trzeba założyć pomarańczowe, żółte lub różowe.

Pierwszy krok przed zakupem - sprawdź rady eksperta, który opowiedział nam, jak dobrać dla siebie idealne okulary przeciwsłoneczne.

1. Orange juice (od góry po lewej) 

Oprawki z elastycznego tworzywa są bardzo praktyczne, a soczewki barwione na pomarańczowo świetnie sprawdzą się, jeśli planujesz wypad do lasu.

Cena: 259 zł; Havaianas/visionexpress.pl

2. Retro grafit

Uniwersalny kolor szkieł oraz błękitne, transparentne oprawki najlepiej pasują do lekkich, miejskich stylizacji.

Cena: 279 zł; Vistula/vistula.pl

3. Full kolor

Klasyczny kształt i intensywna barwa oprawek i soczewek to propozycja dla lubiących wyraźne i mocne dodatki.

Cena: 39,99 zł; Reserved/reserved.com

4. Fiolet

Aviatory w tej wersji sprawią, że spojrzysz na świat z wielkim optymizmem, różowo-fioletowe szkła wyostrzą bowiem kontrast widzenia i nie zmęczą oczu.

Cena: 299 zł; Unofficial/visionexpress.pl

5. Na zielono

Ten kolor soczewek to strzał w dziesiątkę. Oddaje prawdziwe kolory za dnia i w mocnym słonecznym blasku. Takie okulary dobrze współgrają z pastelowymi stylizacjami.

Cena: 199 zł; Superdry/superdry.com

6. Futuro

Okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi dają ciekawy, nowoczesny, płaski efekt. Będą praktyczne i dobre nie tylko dla kierowców.

Cena: 449zł; In Style/visionexpress.pl

7. Lustrzany błękit

Design idealny dla wielbicieli stylu marynistycznego. Pamiętaj jednak, że niebieskie szkła niwelują rażący blask, blokując białe światło; nad wodą lepsze będą jednak soczewki brązowe.

Cena: 139,99 zł; Goggle/intersport.pl

Zobacz również:
Przyjmowanie przez długi czas wysokich dawek leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych może utrudnić budowanie i masy i siły mięśni - donosi czasopismo „Acta Physiologica”. Wyniki badań potwierdzają popularne porzekadło - "no pain, no gain".
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA