[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Styl

  • Okulary przeciwsłoneczne: najmodniejsze modele sezonu letniego

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Okulary przeciwsłoneczne: najmodniejsze modele sezonu letniego

W tym sezonie nie tylko barwa oprawek ma znaczenie, ale także – a może przede wszystkim – kolor szkieł. Trendy poszły o krok dalej i zabawa soczewkami dała naprawdę imponujące efekty. Ulice stały się kolorowe jak nigdy przedtem.

okulary fot. Wojciech Małkowicz
Szkła nie są już tylko po prostu przyciemniane. Są fantazyjnie barwione na różne kolory, zdarzają się nawet tęczowe i wzorzyste. Oprócz efektu wizualnego, mają za zadanie chronić oczy przed zbyt intensywnym światłem czy umożliwiać prowadzenie samochodu w pełnym słońcu. Poszczególne kolory soczewek spełniają różne funkcje i okazuje się, że w nowym sezonie może już nie wystarczyć jedna para nowych, stylowych okularów przeciwsłonecznych.

Warto zapamiętać podstawową zasadę: w słoneczne dni najlepsze będą okulary z soczewkami ciemnymi – w kolorach szarych, grafitowych, brązowych, ciemnozielonych, a przy dużym zachmurzeniu i małym natężeniu światła trzeba założyć pomarańczowe, żółte lub różowe.

Pierwszy krok przed zakupem - sprawdź rady eksperta, który opowiedział nam, jak dobrać dla siebie idealne okulary przeciwsłoneczne.

1. Orange juice (od góry po lewej) 

Oprawki z elastycznego tworzywa są bardzo praktyczne, a soczewki barwione na pomarańczowo świetnie sprawdzą się, jeśli planujesz wypad do lasu.

Cena: 259 zł; Havaianas/visionexpress.pl

2. Retro grafit

Uniwersalny kolor szkieł oraz błękitne, transparentne oprawki najlepiej pasują do lekkich, miejskich stylizacji.

Cena: 279 zł; Vistula/vistula.pl

3. Full kolor

Klasyczny kształt i intensywna barwa oprawek i soczewek to propozycja dla lubiących wyraźne i mocne dodatki.

Cena: 39,99 zł; Reserved/reserved.com

4. Fiolet

Aviatory w tej wersji sprawią, że spojrzysz na świat z wielkim optymizmem, różowo-fioletowe szkła wyostrzą bowiem kontrast widzenia i nie zmęczą oczu.

Cena: 299 zł; Unofficial/visionexpress.pl

5. Na zielono

Ten kolor soczewek to strzał w dziesiątkę. Oddaje prawdziwe kolory za dnia i w mocnym słonecznym blasku. Takie okulary dobrze współgrają z pastelowymi stylizacjami.

Cena: 199 zł; Superdry/superdry.com

6. Futuro

Okulary korekcyjne z nakładkami przeciwsłonecznymi dają ciekawy, nowoczesny, płaski efekt. Będą praktyczne i dobre nie tylko dla kierowców.

Cena: 449zł; In Style/visionexpress.pl

7. Lustrzany błękit

Design idealny dla wielbicieli stylu marynistycznego. Pamiętaj jednak, że niebieskie szkła niwelują rażący blask, blokując białe światło; nad wodą lepsze będą jednak soczewki brązowe.

Cena: 139,99 zł; Goggle/intersport.pl

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij