REKLAMA

Okulary do pracy - w trosce o męskie spojrzenie

Okulary to niezastąpiony dodatek modowy, ale w męskiej garderobie pojawia się zazwyczaj z innego powodu. Zaczerwienione i łzawiące oczy oraz ból głowy to sygnały ze strony organizmu, których nie można ignorować. Nie da się ukryć, że godziny spędzone przed ekranem komputera i smartfona nie są obojętne dla oczu. Rozwiązaniem jest wizyta u optometrysty, który dobierając właściwe soczewki okularowe przyniesie ulgę zmęczonym oczom.

okulary męskie tonnyeyewear

Pierwsza wizyta u optyka może wydawać się nieco stresująca. Badanie, pytania ze strony specjalisty i wątpliwości związane z wyborem właściwych opraw... Nic bardziej mylnego. Odwiedziny w profesjonalnym salonie optycznym i kompetentna obsługa pozwolą na bezproblemowy dobór okularów, które będą służyły na lata. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

Antyrefleks. Brzmi tajemniczo, ale to nic innego jak powłoka na soczewkach okularowych, która zwiększa kontrast i redukuje liczbę odbić światła. To rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko przy pracy przy komputerze, ale ma także inną praktyczną zaletę - chroni przed zarysowaniami i pozwala utrzymać okulary w czystości. Dodatkowo niesie za sobą walor estetyczny - soczewka z antyrefleksem jest bardziej przejrzysta, dzięki czemu oko wygląda w niej bardziej atrakcyjnie. Brzmi zachęcająco?

Ochrona oka przed niebieskim światłem. Ten rodzaj światła towarzyszy nam każdego dnia i jest naturalną częścią życia, ale nadmierna ekspozycja na jego działanie może uszkodzić oko. To właśnie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne, w które wpatrujemy się godzinami, ma negatywny wpływ na wzrok. Jak sobie z tym poradzić? Nie będziemy zachęcać do zmiany pracy z dala od ekranów, ale warto przyjrzeć się swojej rutynie i popracować nad nowymi nawykami. Lekarze okuliści zalecają korzystanie z metody 20-20-20.

To 20-sekundowe przerwy od patrzenia w monitor, stosowane co 20 minut na wpatrywanie się w obiekt oddalony o 20 metrów. To sposób, który pozwala rozluźnić oczy, ale za tę małą przerwę będzie wdzięczne całe ciało. Co więcej, mając tę wiedzę, warto wybrać soczewki, które posiadają specjalną ochronę przed niebieskim światłem. Ta zmiana pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy.

okulary męskietonnyeyewear

Właściwe parametry. Nawet najmodniejszy model sezonu nie spełni swojej roli, jeśli będzie się zsuwał przy każdym ruchu. Na co warto zwrócić uwagę podczas doboru opraw? Należy zacząć od wykonania kilku ruchów mimicznych - oprawy nie powinny dotykać policzków, ani się podnosić. Następnie zaobserwuj zauszniki. Jeśli nie będą znajdowały się w odpowiednim miejscu - od razu poczujesz dyskomfort.

Optyk może przesunąć miejsce zagięcia zausznika - maksymalnie o 1-2 centymetry. Równie ważną kwestią jest szerokość oprawy. Dobrze dobrana będzie gwarantowała, że zauszniki nie będą się rozchylały oraz nie będą dotykały twarzy w okolicy skroni. To punkty, na które szczególnie warto zwrócić uwagę, bo mają duży wpływ na codzienny komfort użytkowania okularów.

Rozmiar ma znaczenie. Duże tarcze, a co za tym idzie, duże soczewki zwiększają pole widzenia, co bezpośrednio przekłada się na komfort użytkowania. Ta tendencja idealnie łączy się z tegorocznymi trendami. Tej jesieni stawiamy na unisexowe modele w stylu oversize, którymi można wymieniać się ze swoją partnerką. Idealnym przykładem jest oprawa TY48252C3W dostępna w ofercie marki Tonny.

Spojrzenia niezmiennie przyciągają modele z podwójnym mostkiem na froncie, wykonane ze stali nierdzewnej - tutaj warto zwrócić uwagę na oprawę TY48223C1U oraz te wykonane z acetatu - TY9934C3M. Fanom tradycyjnych rozwiązań będziemy polecać okrągłe oprawy w odcieniach szarości i czerni - klasyczny model TY48198C2U sprawdzi się w każdych okolicznościach. Niezależnie od preferencji, poszukując opraw warto przyjrzeć się kolekcji marki Tonny Eyewear,  która jest dostępna w salonach optycznych na terenie całego kraju.

Na koniec warto wspomnieć o niezwykle ważnej kwestii - salon optyczny to jedyne miejsce, do którego warto udać się w poszukiwaniu okularów. Mając na uwadze fakt, że okulary to zakup na lata, lepiej oprzeć się pokusie zakupu tanich modeli dostępnych w sieciówkach. Ich wątpliwa jakość i brak przystosowania do wstawienia szkieł przekreśla je na starcie. Dodatkowo doświadczenie i wsparcie optyka sprawi, że zakup opraw nie będzie wyzwaniem, a raczej przyjemnością.

Więcej informacji znajdziesz na Facebooku i Instagramie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA