Przewiń dalej:
- Jak poprawnie oczyszczać twarz?
- Jak często oczyszczać twarz?
- Polecane kosmetyki do oczyszczania twarzy
- Na czym polega złuszczanie naskórka?
Jak poprawnie oczyszczać twarz?
Dokładne wieczorne oczyszczenie skóry twarzy to najważniejszy krok w pielęgnacji męskiej skóry. Zalegające na twarzy łój, brud i kurz zatykają pory, prowadząc do wyprysków i zaburzając funkcje skóry, która nie ma szans na nocną, prawidłową regenerację. Po zastosowaniu żelu do mycia twarzy należy opłukać ją wodą (niestety, ale nawet te delikatne zawierają detergenty – coś przecież musi rozpuścić zanieczyszczenia). Na koniec, bez względu na rodzaj skóry – suchej czy tłustej (każda wymaga nawilżenia) – nałóż krem nawilżający.
Jak często oczyszczać twarz?
Twarz myj codziennie, ale peeling rób raz w tygodniu. Stosując częściej, uszkodzisz płaszcz hydrolipidowy chroniący skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i promieniami UV oraz infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi i przebarwieniami pozapalnymi.
Polecane kosmetyki do oczyszczania twarzy
Mycie twarzy
True™ Men Skin Care, Żel do mycia twarzy z mikrocząsteczkami
Gwarantuje maksymalny efekt czystej i nawilżonej skóry. Zawiera pantenol, niacynamid i krzemionkę.
Cena: 60 zł; truemenskincare.com
Fot. Producenci
Bielenda, ONLY FOR MEN – BARBER EDITION, żel do mycia twarzy i zarostu
Do każdego rodzaju cery, doskonale oczyszcza i odświeża, nie powodując przesuszenia skóry ani zarostu.
Cena: 19,99 zł; bielenda.pl
Fot. Producenci
Ścieranie
Clochee – Gentle Enzyme Peel, Delikatny Peeling Enzymatyczny
Zawiera owocowe enzymy (ekstrakt z jabłka i żurawiny), które wykazują właściwości złuszczające i wygładzające skórę.
Cena: 65 zł; clochee.com
Fot. Producenci
KIRÉ SKIN, Kryształowy peeling do twarzy zioła & jabłko
Skutecznie złuszcza martwy naskórek i wygładza, jednocześnie oczyszczając skórę i poprawiając jej kondycję oraz ujędrnienie przez łagodny masaż kryształkami soli.
Cena: 59 zł; kireskin.pl

Na czym polega złuszczanie naskórka?
Naskórek ma zdolność do ciągłej regeneracji i naturalnie odnawia się co 26-28 dni. Martwe komórki złuszczają się, a w ich miejscu tworzą się nowe. Ale by nie dopuścić do szarej, wyglądającej na zmęczoną skóry, warto w tym złuszczaniu pomóc i raz w tygodniu zrobić peeling. Ułatwi to wnikanie w głąb skóry substancji odżywczych, witamin i kwasów tłuszczowych zawartych w kremach na dzień i na noc.
Peeling odblokowuje mieszki włosowe, zapobiegając ich wrastaniu, i zmniejsza podrażnienia przy goleniu.
Mechaniczne czy enzymatyczne: na jakie peelingi postawić? Kieruj się stanem i potrzebami skóry. Pierwsze solidnie ścierają (zawierają drobno zmielone ziarna kawy, łupiny orzechów, pestki owoców czy kryształki), więc sprawdzą się w przypadku skór tłustych, ale nie nadają się do wrażliwych i naczynkowych. Dla nich, a także skór suchych czy trądzikowych, znacznie łagodniejsze i przyjazne są peelingi enzymatyczne (zawierają owocowe enzymy, jak bromelaina i papaina), które delikatnie usuwają martwe komórki naskórka.